| Teodora55 a întrebat:

TPU!
Eu am 2 prietene cu care ma inteleg foarte bine, insa de o saptamana ( o facea si mai de mult, dar mai rar), una din prietene o baga mai mult in seama pe cealalta, adica pe mine in ultima perioada nici nu ma mai cauta...
Astazi am lipsit si de la scoala, caci m-am simtit rau, iar ea nu mi-a dat niciun telefon sa vada cum sunt. Intr-o zi, am observat ca cele 2 fete se simt bine, se distreaza si am mers si eu la ele la banca ( deoarece ele stau impreuna in banca), iar cand am ajuns eu, prietena asta de care v-am spus eu s-a oprit din ras si a avut o mimica serioasa si rece. Cand am plecat, au continuat povestile. La revelion, tot la fel s-a comportat.Pe cealalta prietena incontinuu o cauta si vorbea cu ea, iar pe mine aproape ca ma ignora total.Si multe altele...
Nu stiu ce sa mai cred de prietenia ei. Cred ca e falsa. Voi ce parere aveti?
DAU FUNDA :*

Răspuns Câştigător
| Axys a răspuns:

Buna draga mea pritena de pe TPU in viata niciodata nu vei gasi cu adevarat un prieten adevarat! incare s ate poti increde poate rar dar eu sunt patita de multe ori si crede-ma e dureros te inteleg dar pana nu te lovesti nu te saturi sad
crede-ma ca nici un prieten nu ti alaturi cand ti mai greu te lasa atunci cand ai nevoie de ei dar in schimb te cauta cand are nevoie de tine sunt perversi.\\
te petrec pana la usa razand si glumind si cand iti inchide usa atunci auzi vorbe rele. Doar Dumnezeu ti cel mai bun prieten daca il pastrezi in sufletul tau si parintii.
iar pritenii sunt trecatori ai i ai maine nu.

6 răspunsuri:
| Axys a răspuns:

Nu fi trista pentru ca nai pierdut nimic ea a pierdut un prieten bun todeauna am zis asta eu nu am pierdut nimic ei mau pierdut fi tare pe tine nu o baga nici tu in seama cateva zile sa vezi ca o doare asta ca laun moment dat aia no saimai fie pritena si o sa apeleze la tinewinking cu sigurantawinking

| Teodora55 explică (pentru Axys):

Mulțumesc foarte mult! O sa imi fie greu o perioada pentru ca m-am cam atasat de ele...
Nu cred ca cele doua se vor certa vreodata atat de rau incat sa se desparta, deoarece cealalta fata(Ami) nu prea are personalitate si de aia cand sunt doar eu cu ea ma baga in seama, iar cand apare cealalta(fata de care va povesteam ca s-a schimbat, Andreea) doar ei ii acorda atentie.Chiar am auzit mai de mult ca Andreea ar fi deranjata de faptul ca sunt prea apropiata de Ami, ceea ce era un lucru normal pe clasa a 9-a ( cand nu cunosteam multi dintre colegi), deoarece eu cu Ami suntem prietene inca de la gradinita.De atunci am inceput sa fiu mai retinuta in ceea ce priveste relatia mea cu Ami, care daca se intampla sa ma bage o data si pe mine mai mult in seama, risca sa fie ignorata de Andreea, care se razbuna...
Multumesc pentru ca imi sunteti alaturi! Chiar am nevoiw...>big grin

| Axys a răspuns (pentru Teodora55):

Tu trebuie sa fi inpacata cu gandul ca prieteni nu o sa-ti fie tot timpul prieteni trebuie sa intelegi ca ea teapierdut nu tu, tu doar ai pierdut timp ear ea un pritena adevarat happy

| dimdem a răspuns:

Cred ca ar trebui sa vorbesti in mod direct cu ea, sa-i spui ce simti. Daca o intereseaza, va incerca sa abordeze si sa repare situatia, iar daca nu, nu. Totul e mult mai simplu astfel.

| Cezar_Sima_1993 a răspuns:

Este într-adevăr

| marius129 a răspuns:

E clar ca ele nu te mai vor ca prietena. Eu zic sa iti gasesti alta prietena.

Funda?