| papushikadulcee a întrebat:

Eu am un amic si inainte nu imi pasa de el dar acum mi-se pare dragut dar sora mea ar spune:"cine e uratul asta?" si m-ar dezamagi cum a facut-o de fiecare data.Ce sa fac? In seara asta vrea sa ma intrebe daca vreau sa fim impreuna.Ce sa ii spun.Acum mi-se pare dragut dar imi mai place de inca 3 baieti...la care doar 2 le place de mine...ce sa faccc?

5 răspunsuri:
| mary123 a răspuns:

Pff... Iti mai place de 3 zici?hee hee Numai tu poti sa-ti dai seama ce e in sufletul tau. Nici unul dintre noi nu poate sa vina si sa-ti spuna "Alege-l pe al doilea" sau "Da-l naibii pe celalalt". Tu trebuie sa-ti pui ordine in ganduri. Daca ii cunosti destul de bine pe toti, incearca sa-ti dai seama cu care te-ai intelege mai bine. Din moment ce spui ca primul este un amic, dupa parerea mea ar fi mai usor sa intretii o converstie cu el, si in plus il si cunosti de mai mult timp. Oricum, dupa cum spuneam... Pune-ti ordine in ganduri. Se poate sa fie doar o dorinta de moment sa-l saruti.

SPer ca te-am ajutat. Daca mai ai intrebari, poti sa-mi trimiti un mesaj privat >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o baga pe sora ta in seama.Fa ce iti spune inima:daca iti place:ia-l, daca nu iti place lasa-l.

| AleexNC a răspuns:

Las-o pe sora ta, tu fa ce-ti spune inima ta. Asculta, cand te va intreba daca vrei sa fiti impreuna spune ce simti, ce simte inima ta pentru el? Sfatul meu este sa spui da pentru ca daca vei spune nu poate mai incolo vei regreta. Daca iti vine sa-l saruti cand te intreaba fa-o si spune-i da! Mult succes! :X:X

| papushikadulcee explică:

P.S Cand ma apropii de el imi vine sa il sarut!

| mihaicataraga a răspuns:

Papusico vezi si tu dintre toti 3 unul si mergi mai departe. ok.