| MIKAELA_7561 a întrebat:

Cum sa scap de cearcane. Am 13 ani si am cearcane. ajutati-ma...arat asa urit cu ele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| XXy a răspuns:

Ore regulate de somn, probabil o dieta sanatoasa si un supliment cu potasiu... daca mostenesti mare lucru nu vei putea imbunatatii

| dorikut a răspuns:

Odihnește-te mai mult și cearcănele vor dispărea de la sine.winking

| 13DoXy13 a răspuns:

Exact...culca-te mai devreme, odihnestete mai mult... daca nu te odihnesti destul apar cearcanele! sper ca te-am ajutat.

| juicymoistureXD a răspuns:

Depinde de cearcane. Pot fi mostenite, acestea nu vor disparea. Si eu am aceeasi problema. Am incercat si cu castraveti si cu somn mai mult, redusul orelor de stat la pc...si degeaba, nu se duc deloc. Foloseste un anticearcan pentru a le acoperii. Bafta:*

| razvan101 a răspuns:

Culca-te mai devreme seara. 8:30-9:00 maxim
funda?