| ItDoesntMatter01 a întrebat:

Buna TPU :* eu sunt in clasa 8 si vreau sa stiu cum se calculeaza nota de admitere... am auzitca anul asa se calculeaza 25% 5-8 si 75% nota de la examenul ala. e adevarat? daca e asa e foarte bine

2 răspunsuri:
| Hexiled a răspuns:

Pai uitate pe http://www.admitereliceu.ro/calculati-medie-admitere-liceu
De ce e foarte bine ca ai muncit ani astia si acum iti ia doar 25% in loc de 50%+daca iei nota mica la examen

| ItDoesntMatter01 explică (pentru Hexiled):

E bine deoarecr daca ai luat note mici in 5-8 iti scoti nota de admitere cu examenul