| Daniel_Cosmin_1997 a întrebat:

Sunt clasa a-VII a si dupa cum stiti anul viitor voi da examenul de admitere asa ca as vrea sa stiu cum sa pot invata mai bine big grin P.S sunt un elev care invata chiar bine dar vreau sa ma asigur ca voi lua o nota mare. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| suMRed34 a răspuns:

Cel mai bine este sa exersezi pe modelele de examen din anii trecuti pentru a te familiariza cu subiectele. Poti incerca acasa chiar sa dai un fel de simulari de examen, adica te uiti la ceas, iti iei 2-3 ore cat dureaza proba si te apuci de rezolvat.La final iti cauti rezolvarile pe net si te verifici cu cea mai mare sinceritate si corectitudine. Eu asa faceam cand eram mai mica si se apropiau examene. Sper sa iei nota mare!

| Daniel_Cosmin_1997 explică (pentru suMRed34):

Multumesc pentru sfat!

1 răspuns: