| Analis a întrebat:

Buna TPU.
Fumez de 2 aproape 3 ani de zile, sunt la liceu si la mine in liceu se fumează chiar dacă teoretic este interzis. Directorul stie dar nu face nimic impotriva.

Recent a fost un caz in care chiar au prins o fata fumând in școala intr-o sala de clasa. Diriginta ne-a spus sa nu venim cu țigări la noi ca dacă cheamă poliția si ne controlează putem fi exmatriculați.

Nu știu ce sa fac dacă sa ma tem sau nu pentru ca inca am pofta de fumat si nu ma pot abține.Un sfat va rog!
Părinții mei nu ma susțin in asta si nu știu ca fac acest lucru

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pofta de fumat ar trebui sa dispara imediat, de frica exmatricularii! Cuplati-va mintea inainte sa fumati la scoala, sau sa duceti tigari acolo, ca nu se joaca nimeni cu Politia, daca Directorul cere ajutorul lor sa va controleze.
Sincera sa fiu, ce placere poti gasi in ceva care iti distruge plamanii, provocand boli canceroase si-ti impute gura?

| 1997onur a răspuns:

încearcă guma de mestecat auzisem la cineva nu mai tine minte cine a spus ca guma te mestecat ajuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu: Fumează în afara incintei școlii.
Ascunde tigările bine într-un orificiu al jachetei sau genții/ghiozdanului și în pauză ieși afară din curtea liceului și fumezi.