| Iulicutz a întrebat:

Hey, in ultimul timp am o pofta de tigari foarte imensa, de fiecare data cand fumeaza cineva langa mine imi vine sa ii iau tigarea si sa o fumez eu pe toata, m-a prins odata sora mea la 13 ani fumand prima si singura tigare din viata mea de pana acum. De atunci traiesc cu o frica ca m-ar putea prinde sora mea daca mai frumez vreuna. E normal sa am o asa mare pofta de tigari?

Răspuns Câştigător
| Eu4EverX a răspuns:

Uite si eu am fumat vreo 2 saptamani dintr-o prostie dar de doua luni nu mai fumez.Si mie mi-e pofta uneori dar gandeste-te ca iti distrugi sanatatea.Incerca si tu sa gasesti un motiv pentru care sa nu fumezi. Uite de exemplu eu nu mai fumez pentru ca m-a rugat o persoana, si de fiecare data cand mi-e pofta ma gandesc la accea persoana si ma pot abtine. Incerca sa faci si tu la fel, gandeste-te ca sora ta ar fi dezamagita de tine.

Succes!:*

4 răspunsuri:
| teodoram a răspuns:

straight face nu prea. dar daca vrei sa incerci din nou, cere-le o tigare prietenilor tai si fumeaza si tu sa nu te vada nimeni. happy

| Criss1105 a răspuns:

Si eu patesc uneori chstia asta.hee hee Da am fumat si eu aproape 1 an dinr`o prostie. Acum cand vad tigari mi se face scarba. Deci sfatul meu ar fi sa nu mai fumezi ca nu iti face bine. Cand ai pofta de tigari mai bine i`ati un fruct sau ceva dulce.winking

Bafta! happy

| alexx_8375 a răspuns:

Am fumat si eu dar m-am lasat, acum cand vad tigari sau cand miros mirosul de tigare imi vine sa vars laughing si chiar am fumat 2 3 luni numai stiu poate chiar mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nu e deloc normal