| anonim_4396 a întrebat:

Imi doresc foarte mult un hamster si mama mea a zis ca nu accepta asa ceva, ei ii este frica de ei. I-am zis ca o sa stea la mine in camera si ea tot insista ca nu o sa-mi ia. Cum o pot face sa mi-l cumpere? Mi-l doresc foarte mult crying

Răspuns Câştigător
| Tosario a răspuns:

Asa zic si parintii despre un catel care vreau sa mi'l ia dar ei nu sunt de acord...scuze chiar nu e nimic de facut.parintii tai decid.eu le'am cerut de ziua mea unul sau un animal de companie poti incerca asta

| JustDoIt456 a răspuns (pentru Tosario):

Eu i-am spus ca imi cumpar singura, cu banii mei.tot nu vreaa sad Nu inteleg de ce ii este asa greu sa imi faca o bucurie

2 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Un hamster nu presupune foarte multa grija si efort.
Daca ai chef ii cumperi mancare uscata de hamsteri daca nu ii feliezi tot felul de legume si fructe:porumb, mar, banane insa daca ii dai fructe si legume zemoase nu va vrea sa consume apa dar daca-i dai numai uscaturi ca si mancarea de hamsteri ii va trebui si apa fiind un animal mic de la un mar poate sa-si ia apa respectiva.

Cusca hamsterilor miroase cam urat asa ca va trebui sa-i speli cusca la fiecare sfarsit de saptamana si sa-i pui rumegus nou, deci va trebui sa-i cumperi si rumegus

Daca vrei hamsteri il vei ingriji tu, nu te teme nu musca laughing, este un animal simpatic si jucaus, vara poti sa-l lasi pe iarba si isi va umple gura cu verdeata pentru ca ii plac la nebunie.

Multa Bafta.
pa, pa