| anacoolicika a întrebat:

Imi pare rau daca am gresit categoria. As vrea sa va intreb: voi ce faceti cat sunteti de serviciu pe scoala? Adica, nu va plictisiti? Ce faceti toata ziua? Din pacate nu am tableta sa o iau si ma joc pe ea si nici smartphone.

Răspuns Câştigător
| BlackEyedGirl a răspuns:

Poti sa iti iei o carte sa citesti, banuiesc ca o sa mai fii cu o persoana, nu? Puteti vorbi despre orice. Si oricum sunt sanse sa vina dorectorii sa te puna sa faci anumite lucruri si nici nu o sa mai ai asa mult timp. Poti sa iti iei castile si sa asculti muzica (dar sa nu o dai prea tare, in caz ca te striga directorii)

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da' poate îți iei o carte să citești?

| pisicutzza990 a răspuns:

Pai pune-ti pe telefon niste melodii si poti sa asculti la casti.Mai poti sa iei niste carti sa citesti(daca esti genul). Poti sa iei pe cineva cu tine.Sau poti sa iti faci un jurnal. Poti sa te joci pe telefon... apropo, cand ai zis ca nu ai smartphone nu conteaza asta.nu trebuie sa ai un telefon de ultima generatie ca sa nu te plictisesti.

| CostaMate a răspuns:

Eu aveam telefonul si ma uitam la niste filmulete din champions premier league, ori imi scriam lectiile ce tocmai au fost predate, sau ascultam radio, alta solutie ar fi sa mergi sa stai de vorba cu celalalt coleg de serviciu, nu cred ca stai singur/a. Eu ma plimbam mereu de la un etaj la altul big grin

| Kathrine31 a răspuns:

Pai de obicei imi copiam lectiile de la clasa, cand imi aduceau caietele in pauza...ori imi luam o revista sau o carte. Pup:**