| carlyhalatz a întrebat:

imi place de un coleg de clasa.eu sunt cam timida si rar itru in vorba cu el.nu stiu cum sa il abordez.ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Euletitia a răspuns:

Buna! Cere-i idul si mai vorbiti pe mess si apoi va veti continua discutiile si la scoala. Intreaba-l ce hobbyuri are, ce muzica asculta, ce filem/carti prefrea, daca are vreun animal de companie, ce planuri de viiitor are etc, vorbeste-i si tu despre pasiunile, dorintele si aspiratiile tale, discutati despre teme/teste /colegi/profi etc, cere-i ajutorul cand ai o neclaritate sua o nelamurire, ajutal si tu pe el cand are nevoie. Poti sa-i trimiti pe mess melodii frumoase, eventual ceva de dragoste, sa il faci sa rada, sa glumesti si sa povestetsti ceva amuzant, sa-l tachinezi putin la scoala de fata cu ceilalti sau chiar sa-i faci mici complimente sau surprize. Dupa ce evti vorbi mai mult, invita-l al unsu csau la o plimbare daca nu ia el inaintea ta aceasta initiativa. Bafta!

| carlyhalatz explică (pentru Euletitia):

Problema e ca nu are id. fetele si baietii din Germania nu prea au fb si mess

| carlyhalatz explică (pentru Euletitia):

Pai,mi-e frica sa nu il enervez cu intrebari

3 răspunsuri:
| davidut11 a răspuns:

Pai de exemplu poti face glume cu el sau poti sal tachinezi sau sa intri in discutie cu el sal intrebi cei place ce nu-i place tongue