| Anonim147943 a întrebat:

Buna TPU! Imi puteti da ceva siteuri/modalitati de pe care sa invat mai usor capitalele la geografie? Dau funda la cea mai buna!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Geografia se invata din manualul de geografie, citind cate un paragraf, pe care incerci sa-l intelegi logic, uitandu-te pe harta si localizand zona respectiva.
Sunt convinsa ca profesorul va aprecia ce este in carte, fara sa-ti ceara supliemntar ce scrie pe siteuri si alte publicatii.

| sierra1 a răspuns:

Modalitatea clasică dar eficientă: repetiție până la plictiseală!

| archenemy a răspuns:

Seterra. Caută pe internet, e un site special pentru geografie. Poate te va ajuta.