| Bbbbbbbbbgfddd a întrebat:

Buna TPU in legatura cu gasirea identitatii, e fixa sau o pot modela dupa bunul plac? Am auzit ca se poate schimba si orientarea sexuala, mie imi plac fetele dar e posibil sa nu imi mai placa dupa ce imi gasesc identitatea? Am 16 ani

4 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Pai e cam fixa ca sa zic asa. Daca esti fata, desi te-ai nascut de sex masculin, orice ai face sa negi treaba asta tot va rabufni la un moment dat. Cam la fel e si cu orientarea sexuala, in mare este fixata doar ca se "roteste" sau "largeste" un pic daca iti accepti genul adevarat. De genul ca daca acum iti plac fetele s-ar putea sa inceapa sa-ti placa si unii baieti. Nu este obligatoriu dar se intampla. Cu toate astea e posibil ca atractia ta majoritara sa ramana pentru fete.

| PlutonieruTheRealOne a răspuns:

Eu vreau sa te ajut, dar nu cred ca ar trebui sa te ingrijorezi de orientarea ta sexuala de la varsta de 16 ani.Si da, traim in era democratiei deci poti sa iti alegi orientarea sexuala.Si despre faza cum ca-ti plac fetele acum dar e posibil sa nu iti mai placa dupa ce iti gasesti "Identitatea", am o intrebare:
Ai mai avut o relatie pana acum cu o fata?

| Bbbbbbbbbgfddd explică (pentru PlutonieruTheRealOne):

Am si acum si am avut inca 4