| Bya132 a întrebat:

In primul rand an nou fericitlove struck in al doilea rand am nevoie de un sfat de la voi.

As dori sa imi cumpar un catel, parintii doresc de asemenea dar tatal meu nu munceste in oras si mie si mamei ne-ar fi greu sa il scoatem mereu afara.
I-am zis mamei mele sa luat atunci o pisica, dar mama mi-a spus ca ei nu ii plac pisicilex_x, ce pot face? Am nevoie de un animal de companie. Ce pot sa fac? Funda! happy

3 răspunsuri:
| KatJolie a răspuns:

Asumati TU responsabilitatea si ai grija de el daca intr.adevar vrei un catel nu sa. l lasi pe grija lu "mami" tongue

| CorynutzaBeibi a răspuns:

Pai iti poti lua unul micut, nu neaparat de rasa, insa unul care se adapteaza mai repede la cerintele voastre. De ex. ii pui ceva... o cutiuta putin mai mare(din plastic) sau un faras big grin si sa`si faca acolo nevoile. Daca iti iei unul mic nu va trebui sa `l scoti asa de des afara, dar va trebui sa-ti asumi raspunderea in cazul in care mai face mizerie in casa si sa cureti dupa el.

Bafta!

| cristina_6311 a răspuns:

Eu zic ca un animal e o responsabilitate mare dar eu zis ca daca chiar vrei trebuie sa si te sacrifici, sa faci cate un efort.merita! eu am o pisica si is foarte fericita cand vin de la scl ea ma asteapta la usa asteptand sa fie alintata.