| anemona112 a întrebat:

BUna TPU. In scurt timp voi pleca la mare, problema e ca exact in aceea saptamana trebuie sa-mi vina ciclul. M-am gandit sa folosesc un tampot intern dar n-am mai folosit pana acum. Daca folosesc voi putea intra linistita in apa? e confortabil? exista ceva ce ar trebui sa stiu inainte sa folosesc? plss rasp :*

Răspuns Câştigător
| loveyouforever a răspuns:

Daca folosesti un tyamponj intern sau mai bine zis un ob te poti dezvirgina:p...eu zic ca atunci cand sti ca iti va veni ciclul, cu o zi inainte sa iei de la farmacie niste pastile care prelungesc cu cateva zile(chiar o saptamana) menstruatia:p
nu iti vor dauna deloc, iar luna urmatoare iti va veni regulat:p

sper ca ti-am fost de ajutor:p

funda?big grin

2 răspunsuri:
| DennyxD a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine ar fi sa discuti cu mama ta despre asta.La faza asta e posibil cine stie ce raspunsuri sa primesti:-s Deci mai bine vorbeste cu mama ta:* ea cu siguranta te va sfatui ce sa facihappy

| yoyo_6418 a răspuns:

In prima zi poti sa te bagi in apa cu chiloti si iti pui un absorbant si pe deasupra iti iei si niste pantaloni scurti si apoi cica se opreste menstruatia.ca daca folosesti un tampon intern nu e chiar confortabilll...sau poate o sa-ti vina mai devreme problemele si scapi...winking