| Nimeni2323213 a întrebat:

În ultimul timp, o prietena de a mea, dacă o mai pot numi asa, ma copiază mai mereu. Mi-am. luat bluza cu y, își ia și ea, îl ascult pe z îl asculta și ea, scriu ceva pe banca scrie și ea același lucru, îmi place de un anumit membru dintr-o trupa incepe sa-i placa și ei. Am vorbit cu ea despre chestia asta și mi-a explicat, însă i-am spus ca vreau sa stau într-o zi singura în banca. Faza e ca acum, după ce ca le-a bârfit pe 2 dintre prietenele mele cele mai bune, sta pe lângă ele și chestii de astea. Cum as putea sa ii explic sa se oprească și sa-mi cer scuze pentru faptul ca am fost puțin cam "dura" cu ea? Țin sa menționez ca m-a blocat pe Instagram si sunt o fire mai orgolioasa.

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da pai si care e problema? Lasa copiii sa isi faca de cap, stai sa iti bati tu capul cu ei? Nu poti sa ii schimbi comportamentul sau poate ca poti, dar nu merita incercat. E viata ei si o sa vada ea daca este cazul sa se schimbe sau nu. Tu trebuie sa faci ce faceai si pana acum, nu te consuma din asa ceva. Stiu ce inseamna sa fii orgolios laughing si pentru astfel de persoane, care nu inteleg, chiar nu merita sa iti asumi tu o vina, serios. Nici nu ar conta, daca nu inteleg atata lucru, mai mult nu poti sa le ceri.

| Andreeush a răspuns:

Și care e problema?
Ea poate să facă ce vrea, poate să vorbească cu cine vrea.