| anonim_4396 a întrebat:

Inainte de a pune intrebarea va voi povesti...Pai de o luna-doua am cunoscut un baiat mai mare ca mine cu 5 ani(adica are 19 ani) si la inceput pot spune ca mi-a placut de el.La inceput nu prea i-am dat atentie spunandu-mi:"Ce se uita asta de 19 ani la una de 14 ani?" Dar un simplu add la Facebook ne-a apropiat.Mai intai noi am vorbit pe Facebook, iar apoi am facut schimb de id-uri.Pe moment nu prea vorbeam cine stie ce, dar cu timpul situatia s-a schimbat.Cand ma plimbam intr-o zi cu bicicleta cu prietena mea am facut pana si am fost nevoita sa trec prin fata casei lui(nestiind ca el sta acolo). Cand il vad deodata ca trage o privire si deodata sare pe poarta venind spre noi.Atunci am stat putin la vorba, iar apoi am plecat.Seara,pe mess am vorbit vreo 3 ore incontiniu(mentionez ca el incepe fiecare discutie).De atunci ma saluta cand ma vede si azi chiar am stat ceva de vorba(el acordandu-mi un superb trandafir rosu). Colegii mei ramanand uluiti.Si faceam glume cum ca ne-am casatori,el spunandu-mi "nevastica", etc. Si chiar a avut loc si o bataie cu apa intre noi doi.In fiecare seara cum intra pe mess si ma vede imediat ma saluta si apoi vorbim cu orele big grin. Prietena mea spune ca si-ar bate joc de mine.Dar eu nu cred asta,deoarece nu il cred in stare. Ceva colegi sunt gelosi pe noi, dar asta nu ne afecteaza.Intrebarea este:Credeti ca ii place de mine?(Eu zic ca da,deoarece odata pe mess mi-a spus ca m-ar face de o gagica, fiindca varsta nu conteaza!)Ce spuneti ma place?

Răspuns Câştigător
| Andy091193 a răspuns:

Aici la tine e o situatie mai delicata...nici nu stiu ce pot sa-ti spun eu. Foarte mult depinde de ce fel de gen de persoana este el. Pur si simplu tu vezi in el partea buna,deoarece tu asta vrei. Poate ca si esti cu gindul pe o cale buna, dar poti si sa te inseli, mai ales daca cam asta ti-a spus-o si prietena ta. Vezi fii foarte atenta. Nu pot sa-ti spun te place sau nu, dar merita sa incerci, astfel i-ti vei da seama si poate vei obtine ce doresti. Succes!

| AlleYourDiamond a răspuns (pentru Andy091193):

Eu am incredere in el si mi-am dat seama ca prietena mea spune asa pentru ca in trecut l-a iubit si am impresia ca il mai place si cred ca este geloasa!

| Andy091193 a răspuns (pentru AlleYourDiamond):

Dar va fi totul bine)))

5 răspunsuri:
| amaliaamely a răspuns:

Pai daca ti-a oferit un trandafir rosu...si incepe el fiecare conversatie..probabil ca ii palce de tinehappyhappyhappy

| blackboss a răspuns:

Eu zic ca te place....pentru ca iubirea nu are varsta ...incearca sa te apropii mai mult de el si sa il cunosti mai bine.