| MaryaSiAtÂt a întrebat:

la sfarsitul anului scolar vom face o excursie. m-am gandit sa-i propun d-nei diriginta sa mergem la manastirea tismana. Ce parere aveti!? Dati-mi idei de alte locuri frumoase!

Răspuns Câştigător
| Nothing05 a răspuns:

Buna Marya:*

Manastirea Tismana este un lacas de cult minunat. Am mers si eu in excursie cu clasa si toti am ramas fara cuvinte. Eu zic sa-i propui dirigintei tale. Fi sigura ca nu veti regreta ca ati fost acolo!

Alte locuri care le-ati putea vizita impreuna cu clasa si ar fi minunate pentru o excursie:

-Manastirea Constantin Brancoveanu din Sambata de Sus. Este,de asemenea, un loc exceptional in care te regasesti si te reculegi. Zona este minunata : aer curat, munte, padure, liniste, caprioare, veverite, iarba verde.

- Puteti merge si la Manastirea Ramet. Este superba. Se afla in apropiere de Alba Iulia, astfel incat puteti vizita si orasul. Te asigur ca orasul este de vis. Cetatea din Alba este un loc care nu trebuie sa-l ratezi. Poate faceti cumva si reusiti sa mergeti intr-o zi cand este schimbarea de garda si se trage si cu tunul. Este ceva care te lasa fara suflare.

- Puteti merge in Sibiu, un oras de poveste. Aici puteti sa va plimbati prin Dumbrava, sa vizitati Muzeul Brukental etc. In Brasov, exista multe locuri unde puteti face o drumetie si unde sa va simiti bine in natura. Exista un parc nemaipomenit, numit Parc Aventura. Este ceva nemaivazut.

- De asemenea, puteti vizita castelul Bran sau Peles. Nu cred ca mai trebuie vreo descrierewinking

- Puteti merge prin Maramures, Cheile Bicazului, Pestera Ursilor, Lacul Sf.Ana, Lacul Rosu, Lacul Urs, Delta Dunarii, Muntii Retezat, Muntii Apuseni- zona Padis ( este zona cu cele mai multe pesteri din Romania), Manastirile din Moldova etc.

Sper sa aveti de unde alege si sa va distrati pe cinste in excursie! :* Have fun!:*

3 răspunsuri:
| mistakeofyourlife a răspuns:

Pai.s-ar putea ca nu toti colegii tai sa fie de acord. Ar trebui sa alegeti un loc unde sa puteti sa va simiti liberi sa faceti ceea ca va place, sa petrceti cat mai mult timp impreuna, mai ales ca s-a terminat scoala. De aceea o manastire nu este cel mai indicat loc. Pueti sa mergeti intr-o regiune montana turistica gen: Castelul Bran sau Lacul Sfanta Ana. happy bafta!

| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

Eu cred ca o manastire nu este locul cel mai indicat pentru a face o excursie de sfarsit de an. eu sunt de parere ca cel mai bine este sa discuti cu toti colegii tai, si sa va puneti de acord in privinta locului, pentru a va putea distra si a va implica cu totii. puteti merge in regiuni montane, pentru ca sunt o grroaza de locuri superbe, sau daca tot e vara, de ce nu pe litoral...

| Kimy_8371 a răspuns:

Hey! Nu am vizitat aceasta Manastire, dar din cate am avzut prin poze pare destul de frumos locul si ok.
Pai e frumoasa locatia, ai putea insa sa mai vizitezi si alte locuri de exemplu Manastirile din Moldova sau Manastirea Barsana din Bistrita ( am fosta acolo si este un loc splendit pot spune).
Poti vizita Maramuresul, meregti la Cimitirul vesel.
Eu anul acesta merg in excursie in Brasov ( sa vizitez Castelul Peles) si in Sibiu pentru ca am auzit ca este un oras minunat. Poti merge si la Cluj sa vedeti Gradina Botanica.