| IonutM4A1 a întrebat:

Luni o sa ma duca tata la cursuri de inot si imi este cam frica... Ziceti-mi si mie cam ce te invata si intaia oara te pune la apa mare sau mica? Multumesc!

4 răspunsuri:
| michelia a răspuns:

Ai noroc ca o sa inveti cu un instructor si el stie foarte bine pasii.
Nu te arunca nimeni in apa ca sa inveti sa te descurci singur, stai linistit.
Evident ca incepi de la apa mica, sa faci " pluta" si tinindu-te poate si de una din barele laterale ( depinde de bazin ).
E usor, o sa vezi, si o sa fii si foarte mindru de tine si de progrese.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Prima data te va pune in apa mica, vei face exercitii multe.
Innotul e bun pentru sanatate.
Te pup!

Răspuns utilizator avertizat
| DollarEpisc a răspuns:

Pai la inceput faci niste exercitii bla bla bla.....si dupa acea te pune la apa mica dupa care la mai mare cu saltea.pana te acomodezi. Dupa aia de lasa sa inoti.bine... dureaza