| alealecsya a întrebat:

Am o problema mare. Adica pentru mine e mare dar pentru voi ceilalti nu e! Eu la scoala am un profesor de sport care face ore de inot.Nu am stiut cum e sa te duci la inot pana nu am incercat. A FOST GROASNIC! Acum ii rog pe parintii mei sa nu ma mai duca la inot! Dar ei ma obliga si ma obliga si nu stiu ce sa mai fac.Ops, am uitat sa va spun ceva, doar mama stie ca nu mai vreau sa ma duc la inot, mama a inteles dar mi-e frica de ce o sa spuna tata. Daca ma va oblica in continuare.Ce voi face? Ma simt de parca traiesc in alta lume.Nu in cea in care am ptrecut pana sa ma duc la inot! Deci, voi cum ati proceda? Cum ia-ti spune tatalui vostru ca nu mai vreti sa mergeti? Dar nu aveti curajul sa ii spuneti asta pentru ca va e frica de raspunsul lui! Dau funda si va voi ramane datoare! Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| KyotoGirl a răspuns:

Really? Zici că ai rămas gravidă și ți-e frică să îi spui. Spune-i că nu mai vrei să faci înnot, că nu te pasionează. Ce poate să-ți facă? Până la urmă tu alegi ce vrei să realizezi.winking

| alealecsya explică (pentru KyotoGirl):

Cand n-ea spus domn profesor de inot eu i-am implorat pe parinti sa ma duca si nu au vrut pana intr-un final! Apoi cum ai spus nu ma mai pasinoat si ....cand a inceput sa nu mai imi placa inotul tata a plecat in Germania. Iar acum cand a venit nu mai era el si mama...ei bine mama la fel. Chiar nu stiu din ce motiv.Si as vrea sa stiu.Nu e asa simplu precum spuneti voi!

| KyotoGirl a răspuns (pentru alealecsya):

Nu mai lua totul în serios. Fă ca mine : Consideră totul o glumă :*. Și trebuie să te înțeleagă. până la urmă sunt părinții tăi! happy

9 răspunsuri:
| Roxana121 a răspuns:

Buna fata draga!
Cit de mult mi-am dorit, sa merg la sport, oricare, dar mai ales inotul.
Dar uite ca nu am avut posibilitatea, si nu am facut inot.
Nu inteleg de ce tu refuz acest sport, care este cel mai bun sh cel ma sanatos sport din lume?
Parintii tai poate sacrifica banii, pentru tine iar tu nu apreciezi asta.

| MEIALI a răspuns:

Pur şi simplu îi spun că nu mai vreau să înot, adică te aruncă într-un bazin şi te lasă să te îneci acolo ca să vadă ce "nivel" ai, dacă puteam să ne ţinem la suprafaţă cine ar mai fi mers la înot?

| ѕмιℓєє a răspuns:

Pur şi simplu îi spun că nu mai vreau să înot, adică te aruncă într-un bazin şi te lasă să te îneci acolo ca să vadă ce "nivel" ai straight face, dacă puteam să ne ţinem la suprafaţă cine ar mai fi mers la înot?

Nu văd de ce îţi e frică să îi spui, nu te poate obliga să înoţi dacă nu îţi place.
Eu zic să îi spui, poate o să se supere, dar e tatăl tău, îi va trece.

Dacă tot vor continua să te ducă pur şi simplu stai şi nu faci nimic, îi explici şi profesorului că nu poţi.

O zi frumoasă!

| Stoica_Alex_1990 a răspuns:

Eu zic sa iei o nota mia buna si zici la tatal tau:
(tu)-Tata vreau za iti zic ceva.
(tatal tau)-Ce, draga mea?
(tu)-am sa iti zic cv un luru bun si unul mai putin bun.
(tatal tau)-Ce vrei sa zici?
(tu)-AM luat un 10(sau 9) si nu as mai vrea sa ma duc la inot pentru ca numa imi place.Nu te suara dar nu mai imi place.
(tatal tau)-Bine

Bun deci cam asa fac eu cand mi-e rusine sa i zic de o nota sau de o boagana.
Rezultatele sunt de 80%.

| Stoica_Alex_1990 a răspuns:

Scuze de greseala,, nu te supara"

| Pelmus_Antonio_1993 a răspuns:

Spune-i ca nu prea iti place sieste greu, poate v-a intelege.Mult noroc!

| vulturcarpatin1985 a răspuns:

Groaznic si obliga/ vis-a-vis de gramatica. Inotul este cel mai complex sport pentru organism si formarea trupului. E bine sa te gandesti si sa te mai informezi. Felicitari parintilor care-si indruma copiii catre sport.