| ilovebillkaulitz15 a întrebat:

M-am indragostit de un baiat cu mine din scoala. Nu il cunosc ca persoana si nici el pe mine. Nu am vorbit niciodata in realitate, doar ca il vad in pauze prin scoala. I-am spus ca-l plac pe mess iar el a zis ca-i pare rau, dar sentimentele nu's reciproce. Nu ma pot resemna. Sufar enorm. Au trecut 5 luni iar eu tot il iuesc. Cand il vad la scoala imi vine sa mor. Se uita ciudat la mine. De ce oare? Mentionez ca sunt emo. Oare de aia nu ma place si se uita ciudat la mine ? Mi-a zis ca nu-mi poarta pica pentru ca il plac. De cand i-am spus asta nu am mai vorbit deloc cu el. Ce e asta iubire sau obsesie ? Cum pot scapa de aceasta "boala" care ma doboara zi de zi ?

3 răspunsuri:
| Mwhahahaa a răspuns:

Mhm, it's complicated. incearca sa-l uiti si sa te indragostesti de altcineva. stiu ca nu e asa usor precum pare dar macar incearca.incercarea moarte n-are. oricum nu inteleg iubirea asta a ta, adica nici nu-l cunosti personal si deja il iubesti.mhm, ciudat... oricum bafta :*

| DjL99 a răspuns:

Stiu cum e... sincer e iubire. incerca sa il uiti si nu mai asculta muzica trista o perioada. nu am scapat de boala dar relatia mea cu baiatul respectiv s-a imbunatatit ( aveam o relatie foarte proasta). ajuta-l cand are nevoie ( nu si-a facut o tema la ceva, n-a stiut un exercitiu, nu stie la test, are nevoie de 50 bani etc.) si daca te intreaba vreodata ceva (ex. vrei sa...). Incerca sa fi mai putin emo in fata lui.

| ilovebillkaulitz15 explică:

@lagabumi: Faza e ca nu e in clasa cu mine si mai e si faza ca el e foarte tacut, noi nici macar nu ne salutam. Se uita ciudat la mine dar nu inteleg de ce. Nu stiu ce vrea sa insemne privirea aia.Ura, dispreti, simpatie. Ma gandeasc ca nu are de ce sa ma urasasca. Doar nu poate sa ma urasca pentru ca il iubesc, nu?! Sincer nu stiu ce sa mai fac. Numai pe el il am in gand, numai chipul lui il vad, il visez intr-una. Nu stiu cat voi mai putea rezista.Ma gandesc sa-mi pun capat zilelor si sa termin cu tot. Sau nu stiu. M-am saturat.Nimeni nu ma iubeste. Niciodata nu am avut bafta de un baiat pe care sa-l iubesc cu adevarat. Iar cand il iubesc eu nu ma iubeste el.Off. Oricum multumesc pentru sfaturi.