| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Sunt un adolescent timid și nu am știut niciodată cum este să ai o iubită. Mereu mi-am dorit acest lucru, dar nu am avut această ocazie. Mereu am încercat să uit acest sentiment prin sporturile pe care le practic, dar în ultimul timp îmi este greu. Mai ales de când sunt la liceu, mă simt foarte singuratic, nu am reușit sa mă adaptez deoarece aici este o altă atmosferă. Nu vorbesc cu nimeni, mă așez în banca mea, stau pe telefon și aștept să treacă acele ore. Vreau să simt că... cuiva îi pasă de mine... vreau să am si eu această experiență trăită. Simt că viața trece, iar eu nu pot sări peste această barieră. De mult mi-am dorit această chestie, dar parcă nu pot. Eu nu cunosc fete, cum aș putea cunoaște una? Să ii dau mesaj pur și simplu unei fete de pe internet? Dar, mi se pare ciudat să îi scriu unei fete,, random", dacă aceasta mă va lăsa în seen? Atunci ce ar trebui sa fac? Va trebui să dau mesaj mai multor fete până răspunde una? Chiar mi se pare foarte ciudat acest lucru pentru că nu am încercat niciodată să mă bag în seamă, mereu mi-a fost frica de eșec. Un sfat mi-ar fi de ajutor. Mulțumesc pentru timpul acordat.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cauta legea atractiei in romana, daca apuci sa intelegi cum merge o sa duci o viata excelenta

| Adry05 a răspuns:

De la tine care practici sport aveam alte așteptări. La sport mereu câștigi? niciodată nu pierzi? dacă acolo nu ți-e frică să pierzi ci te ambiționează să tragi mai tare, de ce în viață e diferit? nu te mănâncă nimeni că te refuză o fată, ba chiar înveți ceva dacă ești băiat deștept din eșecu respectiv și nu mai repeți greșeala cu următoarea. Normal că n-ai iubită dacă stai și te izolezi singur în bancă, de unde vrei să răsară? crezi că stai într-un colț și se teleportează o fată la tine să te roage să fiți împreună? du-te și interacționează cu colegii, fă-ți prieteni, să fii singuratic nu e o imagine prea atractivă pentru multe fete.

| alexalx1234 a răspuns:

Este cea mai mare prostie să dai mesaj unor fete. Iei doar seen și block (știu ce spun că mereu trec prin asta), iar în viața reală nu ai cum să le bagi în seamă că vor râde de tine (am pățit și asta) chiar dacă ele au un fizic de nota 1. Mai bine te axezi pe altceva, pe o pasiune și pe viitoarea ta carieră că fetele din ziua de azi sunt imposibile și nici nu știu ce își doresc. Mai bine singur, ai să vezi.