| Surrender434 a întrebat:

Buna tpu....ma simt foarte prost..si scriu la repezeala,va rog ajutati-ma! Eu am o prietena foarte buna si ma inteleg cu ea, radem, povestim despre baieti si multe alte chestii.Problema este ca astazi, cand am dat teza la matematica, am fost foarte obosita si am stat in banca si am mancat pufuleti cu o colega.Prietena mea este obisnuita sa ne ducem pe hol, la ceilalti colegi, prieteni...numai ca de data asta am dat lovitura.
Cand am zis ca nu vreau sa vin ea ma numit "Fitoasa!"
M-am simtit jenata, pentru ca aceste cuvinte chiar dor...
plus ca mai am colege care se tot bagau in prietenia noastra, si incercau sa ni-o fure..si tocmai asta au facut.Am vazut ca se joaca, se inteleg bine dar pe mine ma ignora crying am incercat sa-i fac pe plac, sa mergem pe hol and stuff..cand eram pe hol, ea a deschis usa si a trantit-o.
Din aceste lucruri, eu plang si sufar...ma simt singura, nu am pe nimeni care sa ma invete cum e prietenia adevarata.Mie frica ca si o sa primesc o nota proasta la teza de mate.

Va rog ajutati-ma crying nu vreau sa imi pierd prietena cea mai buna din cauza MEA!
Stiu ca va aburesc, dar pentru mine conteaza.Este singura persoana, singura colega care ma baga in seama.dar acum e over crying
Nu pot sa RABD, deoarece o sa ma gandesc dupa aia numai la prostii..ca sa nu ma credeti emo.

funda;(

PS.Scuzati-ma pentru greseli

Răspuns Câştigător
| AlexandraIleana a răspuns:

Draga mea.Si eu mi-am pierdut cea mai buna prietena chiar acum o saptamana pentru ca s-a bagat o fata in prietenia noastra si hai sa iti zic si ea era genul...Ce faci? bine tu? bine nu vi cu mine pana acolo? dau un exemplu si fac ca nu poot scuze.ea: bine pa si tot asa daca nu-i faceam pe plac se supara. Eu cred ca ea ii fitoasa. Ascultama aici.ii un sfat foarte bun.Asteapta sa se intoarca ea la tine nu sa mai fi tu prostuta ei.iti garantez ca o sa se intoarca daca chiar tine la tine si iti era o buna prietena. daca nu insemna ca se folosteste de tine. mai bine sa suferi un timpca si mine decat sa te foloseasca cum vrea ea.happy

3 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Nu mai lua totul asa.Nu nimic tragic.
Spune-i, cereti scuze si vezi ce zice.Si poate faza cu fitoasa a zis-o in gluma.
Vorbeste cu ea.

| DaNuTzZzAaa a răspuns:

Bunahappy. Uite, stiu ca nu e placut sa nu fi bagata in seama si chestii din astea de cei mai buni prieteni. Si eu am avut cearta serioasa cu colega de banca din a 5a. Am plans si eu m-am consumat si ghici ce ..deceaba. Ea s-a mutat in banca cu o alta fata( o alta prietena de-a mea), iar eu m-am mutat cu o fata cu care nu vorbea mai nimeni, dar cu timpul am realizat ca ea este cea mai buna colega. Si prima colega a mai venit la mine sa stam impreuna dar eu m-am atasat deja de cealata, dar acum suntem prieteni buni toata clasa. Deci sfatul meu este sa ii acorzi niste timp, fi diplomata, o sa vezi ca-i va veni dor de tine. Si cu timpul toata clasa cu fete cu baieti veti deveni din ce in ce mai apropiati. Multa baftahappy

| Vasiuk a răspuns:

Hey! Nu-ti face prea multe griji. Du-te la prietena ta si cereti scuze(foarte sincer). Zii ca iti pare rau si ca iti dai seama ca e vina ta. Promitei ca nu se va mai repeta. Chiar daca nu merge, nu trebuie sa te gandesti la prostii, vei pierde timpul in zadar, in loc sa recapeti prietenia. Be positiv! Gaseste o cale de a-i face pe plac. Succes!