| Anonim8789 a întrebat:

Bună TPU, mâine am un test la mate iar eu ar fi trebuit sa învăț în seara aceasta și ma întrebam oare ar fi mai bine sa ma trezesc mâine la 5 si sa ma apuc de învățat pana la 7 pentru ca sunt cam obosit si m-as culca acum la ora aceasta? Sau ar fi mai bine sa învăț acum? Vreau o parere rapid!

Răspuns Câştigător
| Garni28 a răspuns:

Dupa 12 ani de scoala si inca putin de facultate, iti pot spune ca nu functioneaza asa. Oricine stie ca daca nu faci ACUM, nu mai ai sanse maine dimineata. Sunt curioasa cum ai facut pana la urma? Te-ai trezit la 5?
Nu mai sta pana tarziu, incearca sa citesti cate putin in fiecare zi inainte sa te culci. Doar citeste putin. Incearca o saptamana si vei vedea rezultatele. Chiar e foarte usor, trebuie doar sa faci un experiment, sa vezi cum te descurci apoi.
Nimeni de pe internet nu iti poate spune ce sa faci, eu ti-am spus doar ca asta se intampla in peste 90% din cazuri. Ia-ti singur deciziile, planuieste din timp ca sa nu mai ajungi sa pui intrebari pe TPU si sa vrei 'parere rapid', pentru ca tu te cunosti cel mai bine! Nu te minti singur.
Mult succes la scoala. Nu lasa pe maine ce poti face azi.

| Anonim8789 explică (pentru Garni28):

Hey! Am învățat seara nu dimineața iar în clasa am mai repetat puțin câteva formule, pot spune mândru ca voi lua 9, 50-9 far mici o problema! Mersi pentru răspuns oricum!

| Garni28 a răspuns (pentru Anonim8789):

Bravo! Tine-o tot asa atunci. Multumesc pentru funda.

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.E posibil ca dimineata vei fi panicat si nu vei retine nimic, deci nu e o strategie ok, din punctul meu de vedere.Bafta la test.