| Valentyna15 a întrebat:

mie imi place de un baiat, dar el nu stie deloc ca -l plac!
Cum sa fac sa ma placa el pe mine?
Ps- el nu este colegul meu dar nici nu vorbim doar ca mie imi place mult de el, si nici nu stie cate lucruri avem in comun!

Răspuns Câştigător
| MissKitty16 a răspuns:

Am trecut si eu recent prin asta. Incearca sa iti faci cat mai multi prieteni comuni si incepe sa vorbesti cu el. Incearca sa scapi de emotii si sa vorbiti mult, mult. Asa se leaga orice. :) Vorbiti despre ce va place, ce practicati etc. Stiu ca iti este frica sa trimiti si un simplu buna, dar tasteaza "Hei!" sau "Buna!" sau cum saluti tu si inchide ochii si tasteaza pe enter. Este singurul moment in care ai emotii. Daca vorbesti des asa te acomodezi si, la momentul potrivit, da-i semne ca il placi: https://www.youtube.com/watch?v=X73T6kI6OJM, adica fa cam ce scrie acolo, si ai grija sa afle cumva de acest filmulet. In cazul in care diferite "fenomene" (fete) rad de tine, stai cu capul sus si rade-le in fata. Fa-l sa aiba incredere in tine, da-i cele mai bune sfaturi pe care le poti gasi. Fii naturala, nu te crispa in jurul lui, simte-te in largul tau. Acum depinde ce fel de baiat e. Daca vrei trimite-mi mesaj pe privat si spune-mi mai multe, cu cat am mai multe informatii, cu atat pot sa te ajut mai mult si sa iti povestesc den propria experienta!

4 răspunsuri:
| Biancaalone a răspuns:

Păi,ai putea să te împrietenești cu el! Nu uita că primul pas într-o relație este prietenia! Bagă-l în seamă fără sa-și dea seama că simți ceva pentru el, iar după poți începe să conversezi cu el și despre alte lucruri!

| MilkWithCereals a răspuns:

Baga-l in seama, incearca sa vorbesti mai mult cu el, sa va apropiati, spune-i sa iesiti la o plimbare in parc sau sa faceti ceva distractiv impreuna. Gasiti subiecte de discutie interesante, vedeti ce aveti in comun. (ex.: muzica, hobby-uri, preferinte, etc). happy

| LoveeeAndreea a răspuns:

Atrage-i atenția! Și cel mai bine este să îi spui că il placi, deoarece o sa regreti daca nu ii spui asta! Poarta-te dragut cu el, incearca sa vorbesti cu el, sa il intelegi. Atrage-l langa tine! Fi ca un magnet! Arata-ti de fiecare data calitatile tale! Fi atragatoare! Succes! :***