| Georgiiiiiii a întrebat:

Nu mi-a venit menstruatia nici luna trecuta nici luna asta.ce sa fie? Si nu ma luati cu d`ala ca sunt gravida sau mai stiu eu pentru ca sunt virgina!

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

La varsta ta se intampla mai des decat crezi. Daca ai motve sa crezi ca e ceva mai serios (dureri, curgeri etc.) ar fi bine sa vezi un ginecolog.

| NoName0x0 a răspuns:

Ai vreo raceala ceva... Fa.ti un control la medicul de familie!

| Mendard81 a răspuns:

Depinde si de cat timp ti-a venit menstruatia prima data. Daca nu au trecut mai mult de doi ani de cant ti-a venit prima oara e normal pentru ca la inceput mentruatia nu e regulata. De exemplu iti vine menstruatia luna asta si este posibil sa nu mai vina pana peste 3 pana in 5 luni pentru ca asa e la inceput. Dupa un timp o sa ti se regleze si o sa vine tot la 28 de zile. Sper ca te-am ajutat. Daca nu esti in cazul de mai sus ti-as recomanda sa vezi un doctor.