| AnaMaria23682 a întrebat:

Mi-a intarziat menstruaţia si nu am deloc simptome si ma tem ca sunt gravida. Dar luna trecută mi-a venit dar vad ca acum mi-a intarziat. Sfaturi?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este musai sa ai simptome de sarcina, chiar daca esti insarcinata, ele nu apar intotdeauna, depinde de la femeie la femeie si uneori de la o sarcina la alta sarcina, chiar pentru aceeasi femeie.
La 7 zile dupa intarzierea menstrei, poti face un test de sarcina!

| corbulalbrosu a răspuns:

Ai intretinut contacte sexuale neprotejate sau prietenul/iubitul tau te-a masturbat mai neglijent incat sa fi ajuns sperma in vagin? S-a intamplat asa ceva in perioada fertila a ciclului tau menstrual? fiindca doar asa ai fi putut ramane insarcinata. Nimeni nu poate oferi un raspuns obiectiv ghicitorii prezentate. Probabil ca motivul principal al asa zisei "intarzieri" a pornirii menstruatiei se datoreaza faptului ca ciclul tau menstrual este de tip NEREGULAT. Fara sa oferi date concrete privind ciclul menstrual se pot formula doar presupuneri sau pareri insa complet.....subiective. Multa sanatate!

| DaCumSaNu a răspuns:

Mergi la farmacie, un test de sarcina este undeva la 15 lei, O sa scapi de grija.

| UberOrgasm a răspuns:

Du te la biserica, maica