| Paulystar a întrebat:

TPU! Nu stiu ce sa fac! Am o prietena Katea, eram in aceasi clasa, insa eu am plecat din scoala si as vrea sa scap de ea. Ma foloseste pentru multe lucruri, ma terorizeaza pe scurt. Se crede sefa. Eu si ea placem acelasi baiat, numai ca ei nu ii place cind vorbesc cu el. Si cind ea vorbeste ceva cu el sau nimereste linga el, face mare caz de necaz, ca sa ma faca geloasa. Nu sunt geloasa pe ea, inteleg ca asa este ea. E rea cu mine uneori si se supara ca eu si el mergem in aceasi clasa. Si cind stam impreuna nu pot invata, am scazut la invatatura din cauza ei. Va rog, ajutati-ma, cum sa scap de ea?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ii place pentru ca e geloasa.
Daca pe tine o persoana te face sa te simti aiurea,ai tot dreptul sa pleci de langa acea persoana.
Nu o mai suna,nu-i mai da mesaje,evita orice contact cu ea pe unde poti,daca te invita undeva nu te duce,daca iti cere sa faci ceva,spune i ca nu ai timp,si se distanteaza ea singura dupa.
Sau,ai putea fii directa, si diplomata, ii spui ca vrei sa inchei orice legatura, pentru ca nu e genul de prietena pe care vrei sa o ai, si pur si simplu nu gasesti nicio placere in a vorbi cu ea, sau a petrece timpul cu ea.
O zi buna.

3 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Mananca usturoi de fiecare data cand urmeaza sa vorbesti cu ea, murdareste`i "din greseala" hainele cu suc sau etc., cand vorbeste cu tine uita`te in alta parte si scuza`te ca esti plictisita, cand vrea sa va intalniti ii spui ca ai treaba mereu.

| RagnarokR a răspuns:

Nu o mai baga in seama. trateaz-o ca pe o fantoma, nu una malefica, desigur. probabil ca atunci o sa moara de ciuda, o sa incerce si mai tare sa iti faca zile fripte, dar dupa ce va vedea ca tot nu o bagi in seama, o sa renunte. trebuie doar sa fi tare perioada in care ea incearca sa te scoata din starea de ignorare in ceea ce o priveste.
spor la treaba

| Streltov_Gheorghe_2001 a răspuns:

Pai incearca sa gasesti un motiv de cearta cu ea si atunci spune-i totul in fata, dupa cearta nu vei dori sa comunici cu ea si atit.