| KidutzuLuvv a întrebat:

Buna TPU.
Nu stiu ce sa mai fac
Va rog frumos sa nu faceti misto de mine dar am nevoie de ajutorsad
Traiesc intr-o lume virtualastraight face
asta din cauza parintilorsad
M-am atasat foarte mult de calculator din cauza ca eu nu potiesipe afara cu prietenii deoarece parintii imi interzic acest lucrusad
Stiu pare penibil dar imi zice ca nu am nevoie de prietenii ca imi e mai bine farastraight face
Stau toata ziua la pc.
A ajuns o obsesie pentru mine
Mi-as dori tare mult sa am si eu prieteni realisad
Am incercat sa vorbesc cu ei dar nu ma ascultahee hee
Imi repetaincotinu ca nu am nevoie de prieteni

Si mai am o problemasad
Ma pune sa dorm de la ora 9 searasad
Cand erau ei plecati in spania. dormeam pe la 12...
Nu pot sa dorm la ora 9sad
Si daca nu dorm de la ora aia sau nu ma ia somnu` a 2a zi ma pedepsestechatterbox [nu ma lasa sa ma duc deloc afarastraight face sa iau si eu o gura de aer]
Deci nu mi se pare deloc corectsad
Ma simt izolatastraight face
cum sa incerc sa le explic ca nu imi place sa stau mereu la 5 dimineata treaza si sa ma gandesc la fiecare minut pna la dimineata?sad
Am nevoie de ajutorrrrrsad am nevoie de cineva care sa ma inteleagasad

Răspuns Câştigător
| Ralucaaaaaaa a răspuns:

Daca n-as avea doi parinti asemenea, poate ca as rade. dar stiu cum e. Eu am incercat sa calc orice regula de-a lor, oricum nu mai am ce sa pierd.
Ma pun sa inchid calculatorul la 10, il inchid. astept sa doarma ei si intru iar.
Si cat despre ora la care te culci, de ce nu vorbesti cu cineva prin mesaje? Inca putin si scapi de ei, incepe scoala.
Nu stiu daca ai putea sa ma vorbesti cu ei, nu-si vor schimba tehnica asta prin care incearca sa educe un copil.
Si iti poti face prieteni si pe net, trebuie sa ai incredere.

1 răspuns:
| spyke321 a răspuns:

Buna.
Stii ce. Spunele alor tai:
Mama, tata mie nu imi place viata asta. Vreau sa merg afara, sa imi fac prieteni adevarati. Spunele cam tot ceea ce ai pe suflet. Pentru ca daca vor face asta iti vor distruge COPILARIA, perioada de ADOLESCENTA. Iar cand vei deveni om matur va fi cam naspa viata ta. Incearca sa le spui cam tot ceea ce vrei tu. Spunele tot.
Bafta.
Daca vrei lasa-mi prin mesaj un id si vorbim pe mess.