| Dlk_Flory_1991 a întrebat:

nu stiu daca e bine sa imi public pe net chestii din viata mea personla dar am zis sa incerc..mai ales ca trec printr-o faza foarte naspa din viata mea cand nu stiu sa disting binele de rau. problema sta in felul urmator nu stiu cum de am facut de m-am indragostit pe net el fiind din acelasi oras cu mine dar plecase in norvegia de ceva timp unde are 2 copii si este divortat de nevasta si tot vorbind a venit acasa si la inceput pot sa zic ..ca totul a fost ok m-am mutat la el pana cand am inceput sa vad mesaje la el in telefon de la diverse dudui laughing si m-au deranjat si am vorbit cu ele si el s-a suparat pe mine pentru cum am reactionat precizez ca am facut o criza de gelozie si am scos multe cuvinte urate pe gura laughing si acum l-am indepartat foarte mult de mine pot sa zic ca ma uraste nu mai e nimic din ce a fost si il iubesc sincera sa fiu si mi-am calcat foarte mult pe orgoliu pentru el si si-a cam batut joc. Ce sa fac? in caz de ati citit va multumesc pentru efort si poate primesc si eu 2, 3 raspunsuri ca mai bine primesti de la necunoscuti decat de la prieteni falsi happy multumesc!

4 răspunsuri:
| georgeceltoma a răspuns:

Te pot salva:

el a incercat sa cunoasca mai multe femei sau fete pana sa te intalneasca

depinde cat de proaspata este relatia intre voi,poate el inca nu a reusit sa le explice la toate fetele ca deja este implicat intr-o relatie sau poate el mai i-si lasa loc si pentru altele sau poate inca nu este sigur pe relatia intre voi.

sincer eu as fi procedat astfel: in caz ca ma implic intr-o relatie,renunt la celelalte "posibilitati"(fete) si ma implic trup si suflet in relatie!

Depinde ce mesaje primea de la acele dudui.(daca erau de dragoste ) te inteleg dar totusi nu trebuie sub nici o forma sa vorbesti tu cu ele, tu trebuie sa vorbesti cu el si sa il intrebi ce se intampla, fetele acelea poate ele nici nu stiu ca el este implicat intr-o relatie cu tine sau altcineva.

Rezolvare: lasa putin timpul sa treaca, lasa-l si pe el sa se linisteasca spune-i ca a fost un moment de gelozie si ca a fost gresit din partea lui sa nu i-ti spuna de acele fete si pentru tine a fost un "soc" de moment sau o criza de gelozie, in caz ca nu se indreapta lucruriile neaparat aveti nevoie de o pauza!

| Dlk_Flory_1991 explică (pentru georgeceltoma):

Fetele alea stiau ca eu vorbesc cu el, si mai mult d-aia le-am si sunat sa vorbesc cu ele, cred ca cel mai bine ar fi sa ma despart de el si daca ma cauta bine daca nu... asta e. nu ma merita. si sincera sa fiu chiar merit ceva mai bun... problema este doar k il iubesc.dar sper sa trec peste ma consider o persoana destul de puternica.

| georgeceltoma a răspuns (pentru Dlk_Flory_1991):

Pai si atunci el cu ce a gresit, daca fetele alea se bagau in seama cu el?
Poate si el te iubeste si este dezamagit de felul in care reactionezi in unele situatii dar asta nu inseamna ca i-si doreste sa va despartiti.

rezolvarea ar fi ca tu stii cel mai bine ce sentimente mai traiesc intre voi si decizia ta este cea mai importanta.
fa ceea ce simti ca e mai bine pentru sufletul tau, doar ca nu trebuie sa ignori sufletul altuia, doar sa il respecti!

| Blondutsaxoxo a răspuns:

Lui de ce nu-i explici faptul ca acele crizede gelozie nu aveau loc daca tu nu il iubeai? sau pune-l in locul tau. Cum s-ar simtit elsa gaseasca in tlefonul tau mesaje de genul cum ai gasit tu de la anumitit indivizi? happy