| MuZIcaEuNDrOg a întrebat:

O prietena mai veche care are 18 ani si fumeaza mi-a spus ca daca ma apuc de fumat nu mai cres, trebuie sa mentionez ca am 13 ani si am 1.80.stiu ca e mult. E adv ce a zis ea? Chiar pot sa nu mai cresc daca ma voi apuca de fumat? Dar pot sa scad daca ma apuc de fumat? Va multumesclove struck

Răspuns Câştigător
| ThinkAgain a răspuns:

Buna!
si eu am aproape acceasi varsta ca tine numai ca eu am 1.70
sa-ti spun un secretwinking
sunt unii copii care pana la o varsta (11, 12 ani) sunt foarte mici de inaltime iar dupa aceasta varsta ei se inalta si se inalta pana la 17, 18 ani
dar sunt copii(cum suntem noi) care se inalta mai repede si in jur de 14, 15 ani nu o sa mai cresca prea mult(in cazul tau deloc, poate doar cativa cm)
si inca ceva
sa nu te apuci de fumat!
e prostie
aceea fata nu stie ce spune poate ca a auzit ea si repede ti-a spus tie plus ca daca incepi sa fumezi greu te mai lasi dupa si dauneaza foarte mult sanatatii tale(mai ales ca ai doar 13 ani)

deci... sfatul meu e sa stai linistita in privista inaltimii si sa NU te apuci de fumat la aceasta varsta pentru ca in viitor o sa-ti para rau
pa-pa

funda?batting eyelashes

5 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Fumatul mananca mult calciu din organism, poate asta a vrut sa-ti spuna

| corny04 a răspuns:

Buna happy
Prietena ta ti-a spus asta ca sa te convinga sa nu incerci sa fumezi.pentru ca e periculos pentru sanatatea ta.
Este adevarat ca nu vei mai creste mult.deoarece esti deja destul de inalta.asa ca nu te alarma daca nu vei mai creste.doar nu vei ajunge de 2.70 metri.nu?

| BiAnCaIoAnA2000 a răspuns:

Tipa aia te crede un copil care crede tot ce- i spui. Nu exista asa ceva ( ai putea slabi sau sa te ingrasi, altceva nu ai ce sa patesti). Oricum NU TE APUCA DE FUMAT. Succes

| olian a răspuns:

Mai bine nu te mai gandi sa te apuci, tigarile pot sa afecteze si mai rau, nu te apuca!

| bobo124 a răspuns:

Nu chiar nu te va opri din crestere dar daca tu vrei sa te apuci de fumat iti zic de acum faci cea mai mare prostie a vieti talehappy!