| TeManancCuNutella a întrebat:

Tot eu, dar o prietena foarte buna, mi-a spus ca a fumat, si eu nu vreau sa fumez, dar daca ma duc in vacanta, si ea imi ofera o tigara? Sunt cam mica (11 ani, si ea 12) si n-as vrea sa ma apuc, dar si niste prieteni fumeaza.
Dar daca ma prinde mama?
Nu vreau sa fiu proasta si sa ma apuc, dar ramnesc si eu, pentru ca toti din familia mea fumeaza sad. Chiar nu stiu ce sa fac, eu nu vreau dar vreau, intelegeti? x_x

Răspuns Câştigător
| Loveeeeeeeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Vaaai ce prostie sa te apuci sa fumezi la 11 ani. Eu am aproape 16 si am o gramada de prieteni care fumeaza, dar pentru asta eu nu m-am apucat. DAca te obliga sa fumezi, 'prietena' ta inseamna ca nu ti'e prietena. Ai grija de tine si de viitorul tau fetito, nu e bine lucrul asta.

6 răspunsuri:
| MissGreenDots a răspuns:

NU NU NU! Cu siguranta nu iei tigara! II spui frumos, ca sunteti prietene, dar asta chiar nu poti face. Esti prea mica, nu are rost. Nu te lasa influentata de altii, chiar daca is apropiati si ti la ei. Totusi, nu intra in anturajul asta, ca vei avea de suferit...

| ombladon a răspuns:

Daca esti proasta, lasa-te influentata de prieteni...

| andra_9015 a răspuns:

Te inteleg perfect.pai esti cam mica pentru asta,dar asta este. tentatiile varstei. daca tu chiar iti doresti asta, ar trebui sa incerci, dar sa fii atenta sa nu te prinda.sa nu faci asta acasa si sa iei o guma ceva ca sa nu mai mirosi.si daca incerci, nu inseamna neaparat ca te vei apuca.este posibil sa nu-ti placa si-de exemplu-eu pot sa ma abtin destul de mult cand vine vorba de fumat.succes si la 'cat mai multe tigari[cand o sa mai cresti]'.laughing

| aveadrianus2 a răspuns:

Nu te apuca de fumat! De ce e asta singura chestie cu,, care te poti da mare in fata unei prietene? puneti intrebarea asta!

| adynutza65 a răspuns:

Incearca sa o convingi sa nu mai fumeze ca nu e bine si daca nu.Atunci cand iti da tigaa daca e sa ii spui ca ce fel de prietenae ca o prietena adevarata nu m-ar invta la prostii!

| GunMaster a răspuns:

Ba! nu te apuca o sa mori in chinuri! crede-ma am trecut prin iad si PUTE! rau de tot! SI Bin Laden a inceput cu o tigare si uite si tu acum unde o ajuns. Pe scurt sa intelegi si tu o sa ai o viata nasoala rau de tot daca o sa fumezi asa ca ai grija ce faci. BAFTA!