| PaaTrIssIa a întrebat:

o prietene de-a mea a facut un Facebook fals cu poza unei actrite si un nume obisnuit! Ea a luat pozele de pe google, si de pe Instagram, deci a luat pozele de pe un profil public -nu a spart nici un cont de e-mail sau de Facebook! Ea a facut acest Facebook sa rada de cineva! Aceasta actrita este din Turcia! Imi puteti spune daca a facut ceva ilegal ce poate fi sanctionat?

Răspuns Câştigător
| Tpuist a răspuns:

Dacă doar poza e al actriței și numele e obișnuit chiar al prietenei tale și nu al actriței nu pățește nimic.

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Furtul de identitate nu este ceva legal, insa sunt sanse extrem de mici ca prietena ta sa aiba vreo problema.

| PaaTrIssIa explică (pentru AFR81):

P.S: Ea a sters Facebook-ul cam de o luna - nu mai exista!

| Chihaialexs a răspuns:

Poate fi ilegal doar daca are semnatura vedetei sau daca acea persoana si le revendica poate sa te dea chiar si in judecata.

| PaaTrIssIa explică (pentru Chihaialexs):

P.S = Ea sters Facebook-ul cam de o luna!