| anonim_4396 a întrebat:

O sa va spun o poveste:

Deci, cand eram in clasa a III-a unui baiat ii placea de mine,era mic, cu o fata foarte alba, avea vocea suptire era foarte timid si nu imi placea de loc de el.Intr-o zi mi-a spus ca ma place si eu am ras de el si sa spuarat, in clasa a IV-a a inceput sa mai creasca si sa i se ingroase vocea.In clasa a V-a si a VI-a nu s-a
schimbat prea mult,dar in clasa a VII-a s-a schiimbat radical
adica era foarte glumet,vorbea cu fetele,avea foarte multi prieteni,i se ingrosase vocea destul de tare(pentru ca fuma.) si acuma in clasa a VIII-a este cel mai dragut baiat din scoala, are un cercel in urechea stanga are o frizura cam ciudata(dar ii sta ffoarte bine), bea niste bauturi energizante redbul sau ceva de genul dar bea cam 2-3 pe zi, fumeaza si uneori mai consuma si bauturi alcoolice, si mai si injura
se duce la sala (are 15 ani) arata foarte bine, glumeste cu toti este vorbaret acum chiar il iubesc si speram sa ma mai iubeasca si intr-o zi l-am vazut cu niste prieteni (se plimbau pe strada) l-am tras la o parte si iiam spus ca il plac si el a inceput sa rada si mi-a spus ca nu ma place si ca sunt urata, atunci ma bufnit plansul si m-am dus acasa si mama cand m-a vazut m-a intrebat ce am patit si i-am spus ca m-a facut urata si restul si ea mi-a spus ca nu merita sa plang ca e un derbedeu, ca nu lar vrea in neamul nostru, dar eu il iubesc si nu stiu ce sa fac. :*

Va rog sa scuzati greselile gramaticale pentru ca mam grabit.Va multumesc anticipat pentru raspunsuri!

6 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Cum se spune, fie roata cat de patrata, tot se invarte odata.

Il iubesti pentru ca nu il ai pe altul. Asa ca poate ar fi bine sa cauti un altul.

Cui pe cui se scoate. Deci, fa-ti un alt prieten si gata.

Faptul ca ai inceput sa plangi ca ti s-a spus ca esti urata si tot asa, este datorita faptului ca te-a prins cu garda jos.

Si faptul ca iti place de el, stai linistita. Banuiesc ca ai o inima mare. Mai e loc si de altii. Nu?

Răspuns utilizator avertizat
| AR1373 a răspuns:

Mama ta are dreptate!

E UN DERBEDEU!

Baietii de genul asta nu pot duce o relatie serioasa.As paria pe milioane ca te-ar insela din prima, pentru ca a avut in preajma lui numai fete si mai pariez ca nu i-ar fi greu sa-ti gaseasca o inlocuitoare.

Fumeaza si bea energizante, nu cred ca traieste mai mult de 50 de ani.

Asteapta 35 de ani si ai sa te convingi.

Incearca sa il uiti si gandeste-te un un viitor cu el, nu cred ca ar fi cel mai frumos viitor, nu?

Mda, asa ma gandeam si eu.

O sa regrete mai tarziu, cand va realiza ce colega draguta a avut si el i-a zis "urata"winking

Bafta happy si nu mai pune la suflet.

| Hakuouki a răspuns (pentru AR1373):

Ce mai stiti sa-i luati apararea unei fete, vinovate de altfel.
Zici ca il iubesti, dar abia acum cand s-a schimbat, cat de superficial, sincer meriti ce ti s-a intamplat, nu pentru simplul fapt ca tipul s-a razbunat, dar te-a invatat o lectie, nu a fost frumos sa razi de el, vorba aceea "ce dai, aia primesti". Si pana la urma, daca tu chiar esti urata ce vroiai sa zica? Ti-a zis adevarul. Mama ta o avea dreptate, este tipul un derbedeu, dar poate este asa din cauza ta, poate a tinut neaparat sa devina asa ca sa nu mai rada niciodata vreo fata de el, nu ma mira, inca de la inceput femeile au aruncat barbatii in partea raului. Nu ii mai luati apararea doar ca e "ranita" spuneti adevarul, chiar daca doare, vina este a ei.

| corhaz a răspuns:

Si eu beau multe energizante de 6 ani dar acum doar 1 pe zi.dar el si fumeaza i mai grav daca si bea e dublu.

| Sa99 a răspuns:

Nu te merita!
In primul rand, ti-a facut ceea ce i-ai facut si tu cand erati mai mici, doar ca sa se "razbune". De cand s-a schimbat si-a facut mai multi prieteni si mai multe fete au inceput sa il placa. I S-A URCAT LA CAP.
In al doilea rand, mama ta are mare dreptate in tot ceea ce spune. Tu nu il iubesti, este doar o simpla atractie si va trece. Tu nu ai nevoie de derbedei, ci de un baiat bine crescut si dragut. Succes! Si ai grija la ce alegeri faci! :*