| Miihaelllaaa a întrebat:

Buna TPU puppy dog eyes
Am si eu ceva pe suflet sa spun asa :-s.
Acum 4 zile mi-am prins degetul in usa de la masina x_x
Am unghia de la deget pe jumatate inflata x_x
Credeti ca o sa imi cada unghia :-s?
Daca o sa imi cada unghia o sa imi mai cresca alta la loc :-s?
Dau fundita love struck.
Multumesc :*...

Răspuns Câştigător
| τττ a răspuns:

Bună,Miicutza.
Stai liniştită va fi ok! Nu se ştie sigur dacă o să-ţi cadă unghia(cazuri destul de rare) dar tu trebuie să consulţi un dermatolog(cred, nu prea le am cu medicina)şi îţi va prescrie nişte picături de dat pe unghie sau... va face el ceva la unghia inflată.
Numai bine!

5 răspunsuri:
| LarisaDragomir a răspuns:

Deci mie imi cad destul de des unghiile de la picioare din motive necunoscute.
Nu trebuie sa te alarmezi, nu se intampla nimic.
S-ar pute sa iti cada, dar nu e sigur, niciun stres daca iti cadeoh go on.
Oricum dupa ce iti cade in maxim o saptamana si deja incepe sa creasca destul.
Sper ca te-am ajutat.

| melittlelioness a răspuns:

Da.Iti va creste alta la loc.Stiu k i s.a intamplat si tatalui meu.Se va invineti si va cadea.Dar, stai linistita ca va fi totul oki... Funditaa?

| anyhylator a răspuns:

Unei prietene i-a cazut ceva pe degetul de la picior si dupa ce i s-a inegrit toata unghia, i-a cazut, dar acum i-a crescut la loc si nici nu a durut-o. Din cate stiu eu nu iti cade de fiecare data cand te lovesti ci doar atunci cand lovitura este mai puternica si afecteaza zona de unde creste unghia(cand afecteaza nervii din zona aceasta). daca te doare nu iti cade pentru ca inseamna ca nervii nu au patit nimic, daca este neagra si umflata foarte mult si nu te doare s-ar putea sa-ti cada. funda?

| changegirl a răspuns:

Daca nu este asa de grav si o sa iti ingrijesti bine unghia atunci nu o sa iti cada dar daca se intampla Doamne fereste sa iti cada unghia atunci da o sa iti creasca la loc mai greu dar o sa revi la normal in ceva timp. Sper ca am fost de ajutor:*! Fundita?big grin

| diy99 a răspuns:

Da unghia iti va cadea si va creste alta la loc