| PuFoS97 a întrebat:

acum 10 minute cand sa inchid usa la masina mi-am prins degetul la usa,s-a inegrit unghia iar in spaatele unghii la deget s-a umflat,e de rau? dau funda, astept raspunsuri serioase

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cr1st1ii a răspuns:

Daca s-a innegrit, inseamna ca o sa iti cada unghia, iar daca il poti misca, inseamna ca nu e rupt. probabil se va vindeca de la sine, numai ca o perioada de timp vei avea o frumoasa comoara pe deget. numai bine.

1 răspuns:
| mona a răspuns:

Nu e chiar asa de rau, o sa-ti cada unghia bolnava si iti creste alta