| DacaVreiSaVeziNimikTeRogSaDaiUnCLICK a întrebat:

oare de ce sunt numiti cei care invata bine TOCILARI? Oare dinh cauza invidiei? eu una invat destul de bine si sunt multumita de rezultatele mele, insa din pacate multi imi zic ca sunt tocilara(in special baietii de la mine din clasa )Nu vreau sa imi mai spuna asa.Cum as putea sa ii determin sa nu ma mai jigneasca(pentru mine e o jignire fiindca stiu ca nu tocesc ba chiar nu invat prea mult deoarece imi intra repede in cap chiar daca uneori nu pot invata nimic)?:s

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu patesc la fel, n-ai tu grija.
Ei iti zic,, tocilara'' pentru ca...
Adolescentii de azi nu sunt cuminti, sa zic asa, adica se poarta urat...stii tu...nu invata bine.
Si ei vor sa te ademeneasca si pe tine in pacat(sa fii rea, sa faci prostii, SA NU INVETI)...sa nu cazi in,, plasa'' lor.
Asa ca ei sunt invidiosi ca-s prosti si nu invata bine, deci sunt invidiosi si numesc pe copii(sau adolescentii)cuminti,, tocilari'' caci invata bine, si vor ajunge bine.
Tu nu ii mai asculta.
Vorbeste cu parintii tai sau cu diriginta/dirigintele.
Nu ii mai baga in seama.
,, Gura lumii nu poti s-o inchizi''
,, Foaie verde loboda,
Gura lumii-i sloboda.''
O sa ajungi,, cu magarul in spinare'' daca asculti pe toata lumea.
Putini in ziua de azi sunt cei buni, cei ce invata bine, cei cuminti.
Cei rai sunt multi, si prosti, dar cei buni...ca tinehappysau ca mine...
Ei numesc,, tocilari'' si pe cei ce umbla,, la 4 ace'' sau in uniforma la scoala, ce e normal, dar de ce fac asta?
Pentru ca sunt PrOsTi!
Nu ii asculta, tu iti vezi de treaba ta si ai parerea ta.
Fundita? Deja ma doare mana.
laughing

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Lasa-i in pace.Conteaza parerea unor nimeni? Daca ar fi sa asculti bazaitul fiecarei muste ti-ar scapa cantecul pasarilor.Stii ce se intampla atunci cand n-ai o viata? Incepi sa o critici pe a altora.Deci,invata.Si lasa-i in pace. Tineretea te-ar inalta daca nu te-ar tine la pamant prostia

| baru a răspuns:

Salut. Nu poti invata bine, atata timp, cat nu stai sa inveti. De acea cei care studiaza, sunt numiti, tocilari. Dar cei care nu invata, cum sunt numiti? Cea ce este rau, numarul celor care nu invata este mai mare decat a celor care studiaza, constincios. Nu-ti fa probleme, mai exista si o invidie, care nu trebuie sa bagi in seama. Cinste tie, si contina a studia, deoarece numai in acest fel ne putem ridica nivelul, si vom reusi sa fim oameni adevarati. Pa

| Maya. a răspuns:

Tipic.

Lasa-i in pace.

Tu vezi-ti acolo de invatat.Vei vedea ce ajungi tu si ce vor ajunge ei.

Nu mai pune la suflet.

Dca vrei sa le schimbi atitutidinea, incearca sa-i ajuti la teme sau la o lectie pe care nu o stiu asa bine.

Dar nu trebuie tu sa te opresti din invatat pentru asta.Pana la urma ei sunt doar niste copii care nu stiu ce vor de la viata,

Imi imaginez ca profii` tai te lauda, de aia sunt asa rai(din invidie)

Succes in continuare!happy

| andrei a răspuns:

Am o prietena care invata f bine(se stie) si nu e tocilara

Tocilari sunt aia care invata bine dar nu sunt ca ceilati adica invata tot timpul si nu mai au timp si pentru distractie:d(cred)

| zdrux a răspuns:

Tot ce-ţi spune lumea aici, e doar pentru fundiţă! Ăstă e principalul interes.Nu am păţit niciodată să mi se spună "tocilar", doar dacă spun ceva din prostie!

| DacaVreiSaVeziNimikTeRogSaDaiUnCLICK explică:

Eu nu tocesc ...doar invat bine

| blackspell a răspuns:

Eu in generala si in liceu nu am fost o tocilara(asa cum se zice), si acum regret! asa cum te implici sa ai rezultate foarte bune acum, asa o sa te implici sa ai o viata plina de succes si realizari wow!
si de la asta la un trai bun e un pas! tine-o tot asa!
Cand vor comenta, da-e peste nas: "Vorbim cand va veti ruga de mine sa va angajez sau sa va maresc salariul!"

| nicoleta211 a răspuns:

Cred ca cei care nu invata prea bine ii invidiaza pe cei care o fac...
si eu invat destul de bine si uneori mi se zice ca sunt tocilara dar nu ii bag in seama si chiar daca ma prefac uneori le arat ca nu ma intereseaza catusi de putin ce spun ei...incearca sa fi mai indiferenta caci altfel tot ce vor spune ceilalti te va afecta.succes!