| joghu22 a întrebat:

Obișnuiam sa vorbesc cu un băiat pe insta și mie îmi plăcea și încă îmi place de el și îl salutam și pe hol la liceu, dar el nu zicea nimic.
I-am spus aceasta chestie și și-a cerut scuze de o grămada de ori și l-am iertat.
Apoi, peste ceva timp, eram pe hol la liceu și vine el la mine și ma bruscheaza cum ar veni pe la spate și îmi zice "ce faci, nu ma bagi in seama?" și m-am uitat și nu i-am zis nimic și de atunci s-a supărat foarte tare pe mine, încât a ajuns sa îmi zică nu mai avem ce vorbi. Faza e ca eu chiar nu mi-am dat seama pe moment, fiindcă m-a bruscat plus ca m-a luat și prin surprindere și îmi tot cer scuze, i-am scris un mesaj acum 1 săptămâna și a zis "ok vorbim când ajung acasă" ceea ce nu s-a întâmplat.
Si a doua zi i-am scris "acum putem vorbi?" a văzut și nu a zis nimic și nu știu ce sa mai fac, pentru ca, chiar îmi pare rău și vreau sa ma împac cu el. Eu mereu îl iertam dar invers nu se poate și consider ca nu avea de ce sa se supere din moment ce eu nu am făcut-o intenționat.
Ce sa fac? Vreau sa ma împac cu el.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ignoră mă prințesa asta sclifosită, nu vrea să i te pui și-n genunchi pentru tupeul de a nu-i răspunde?

| Andreeush a răspuns:

Lasă-l în pace, nu te ruga de el.

| ancaval a răspuns:

Ce chestii obositoare, plictisitoare, numai bine adormi pe texte de astea.

Liceu...ce aștept?

Poate e interesat de altă fată. La revedere! Caută și tu pe unul. Dacă nu e gelos, sigur are pe alta.

| christall a răspuns:

Sa astepti sa vina el, nu te umili in fata lui. Baietilor nu le plac astfel de fete. Il saluti si atat, nu-i mai zici nimic. Daca ii place de tine o sa vina, daca nu nu-ti pierde timpul.