| Byb2001 a întrebat:

Buna TPU, parintii imi zic sa am mai mult tupeu, curaj sa fiu mai obraznica cu cine trebuie. Dar nu pot sa fiu asa in scurt timp, adica cateva zile, saptamani, adica sunt genul mai timida, fricoasa cand cunosc lucruri noi nu pot sa ma schimb asa repede daca asa m-am invatat. Cum as putea sa am mai mult curaj?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa fii "mai obraznica", odata ce nu-i firea ta sa fii obraznica.
Dar poti sa ignori pe cei care se comporta urat cu tine, aratandu-le ca ii dispretuiesti si nu dai doi bani pe ei.

| Genevaaa a răspuns:

Misto parinti. pentru inceput incearca sa fi mai detasata. Ia ti o față serioasă si raspunde ca si cand raspunzi in sictir. Si e si usor sa faci asta fiind timida. Doar ca o sa pari dura