| Teoteoteo a întrebat:

Povestea este mai lunga deci v-as fi foarte recunoscatoare daca m-ati ajuta. Asadar: eu am fost prietena foarte buna cu o fata din clasa a 2-a pana acum. Niciodata nu ne-am barfit dar de certat neea sa m-am mai certat insa nu am putut sta suparate mult. Insa de cand am intrat in clasa a 5-a o alta fata I. s-a imprietenit cu ea. Stiu ca suna cam stupid dar vrea sa mi-o fure. I, o suna in fiecare dimineata si o pune pe prietena mea sa ii jure ca nu sta cu mine. La scoala o ia tot timpul de mana si o trage sa se duca numa ele undeva. Eu am si alte prietene, dar la ea tin cel mai mult. Face tot felul de chestii copilaresti, de parca am avea din nou 2 ani. Insa, in tot acest timp eu am incercat sa raman aproape de prietena mea, si am ramas confidenta ei. Chiar ea mi-a spus ca in mine are incredere sa imi spuna chestii serioase sau secrete dar in I. nu. Urmeaza sa ma vad curand la scoala cu I. si chiar nu stiu ce sa fac. M-am saturat 3 ani sa sufar din cauza ei. Scuze categoria, multumesc pentru rabdare si asigur funda la cel mai bun raspunshappy.

Răspuns Câştigător
| ShadowGhost a răspuns:

Buna.Cel mai bun lucru pe care il poti face e sa faci acelasi lucru ca I.Sa nu o lasi sa iti fure prietena. Poate sa inventeze multe lucruri neadevarate despre tine, si poate prietena ta va crede acele lucruri.Trebuie sa o ti pe prietena ta mai mereu pe langa tine si sa te imprietenesti cu I, ca sa afli daca o barfeste pe prietena ta si la momentul oportun sa ii arati dovada ca I este o perosana falsa si rea.Bafta si succes.

2 răspunsuri:
| Georgii97 a răspuns:

Cunosc si eu acel sentiment in care un prieten iti este "furat" si este foarte trist sa stii ca il pierzi din cauza unei persoane care vrea sa va strice relatia de prietenie.Prietena ta nu ar trebui sa se lase influentata de I.Incearca sa-i explici parerea ta, sa discutati si sa ramaneti impreuna. Sper ca te-am ajutatbig grin

| CocollinoEsteGangster a răspuns:

Imi pare rau ca trebuie sa simti asta, crede-ma stiu cum este...dar la mine a fost mai rau. Aveam si eu o prietena cu care imi impartaseam orice lucru, secrete pe care nici parintilor nu le impartaseam.Atunci ea locuia cu bunici ca si mie mama ei era in Spania ca si a mea, dar cand a venit mama ei ia bagat prostii in cap cum ca e bogata si nu ar trebui sa vorbeasca cu saraci si multe altele.Acum cand iau o nota mai mare ca ea, ea se supara si ii puna pe altii sa faca misto de mine...Dar asta e, daca prietena ta a zis ca in tine are incredere nu o lasa! Spune-i tipei sa va lase in pace pentru. ca nu va v-a desparti, ca este prietena ta si nu ar trebui sa se bage. Sper ca se va rezolva totul intre voi.Iti urez noroc!