| fumsipraf a întrebat:

Buna tpu.prietenul meu cel mai bun adica asa il consider eu s-a distantat in ultimul timp foarte multe de mine.nu ma mai suna cand vine in oras,nu mai prea imi scrie,cand ii scriu nu raspunde, doar citeste daca il sun la fel.inainte nu se comporta asa cu mine, chiar nu stiu de ce face asta.motive sa fie suparat pe mine nu are.ma simt prost si nu vreau sa renunt la aceasta prietenie deloc sau fara sa stiu motivul.ce credeti ar trebui sa vorbesc despre asta cu el sau sa trec peste fara sa mai zic ceva? stiu ca nu poti fi prieten cu cineva cu forta doar ca inainte nu era asa. povestea destul de des pana seara tarziu, glume si iesiri si tptul era ok.aceste amintiri nu le voi uita si pot spune ca imi e dor de ele...cand sunt cu prietenul meu cel mai bun nu ma simt ca o ciudata pentru ca si el e un ciudat si cand sunt cu el sunt eu insumi, nu prea stiu cum sa ii spun despre asta mai ales ca daca ii scriu nu raspunde si nici nu citeste imd citeste doar dupa 3-4 zile ca sa zic asa poate si mai mult.va rog sa ma ajutati cu sfaturi si ce ati face voi in locul meu? sunt sigura ca toata lumea a trecut prin asa ceva,doare sa vezi ca celui mai bun prieten nu ii mai pasa de tine si te ignora pur si simplu iar tu ii tot iei apararea si zici ca poate e ocupat, ca nu ar face asa ceva

7 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Tine capul sus si mergi mai departe, nu mai pune la suflet toate despartirile.
Incearca sa gandesti pozitiv si sa iti vezi de viata ta in continuare.

| CatMeadow a răspuns:

Eu cred ca te place. esti fata si el baiat nu? asa am inteles din cate mi-ai zis. cred ca ar vrea ceva serios cu tine, te place dar se indeparteaza pentru ca stie ca tu nu poti sa il consideri ceva mai mult decat un prieten. poate stie ca nu are sanse. si ii e rusine si ii e frica. ai zis ca iti citeste mesajele pana la urma nu? pai nu stiu ce sfat sa iti dau mai bun decat sa ii spui ca tii la el, il consideri prietenul tau si e nedrept ce face si ai vrea sa vorbiti desprea asta. desi cred ca i-ai mai zis si asta. tu il cunosti, nu eu. e prietenul tau nu? ar trebui sa stii ce sa-i spui. pana la urma iti va raspunde. fi sincera. good luck happy

| fumsipraf explică (pentru CatMeadow):

Simteam ceva pentru el si cred ca el stie asta.a fost o gluma si a trebuit sa zic ca il plac pentru ca si el a zis asta iar apoi am negat ferm si am zis ca nu simt pentru el nimic.am zis ca mi-e ca un frate dar am trecut amandoi peste asta, asta s-a intamplat anul trecut si de atunci chiar nu mai simt nimic pentru el in sensul asta dar fratele meu mai mare tot ramane

| neutrino a răspuns:

Accepta ca orice relatie are si un sfarsit, deci si relatia voastra e gata.

| TheRealDaniel a răspuns:

Trebuie sa i se fi intamplat ceva, vorbeste cu el, asta este cel mai bun sfat pe care il poti primi. Spune-i ca vrei sa fiti din nou acei buni prieteni care erati inainte, ca nu stii de ce este suparat sau daca i-ai facut ceva care l-a suparat. Daca nu primesti raspunsul dorit sau daca nimic nu se schimba din tot ce s-a intamplat pana acum, inseamna ca nu te mai vrea ca prieten, te evita, insa trebuie sa fie un motiv. Bafta cu prietenul tau, sper ca ti-am fost de ajutor. Seara buna!

| malina1111 a răspuns:

Buna fumsipraf, te-am citit problema si vad ca ai trecut prin multe! Sfatul meu este sa vorbesti cu acel prieten in fata si sa il intrebi ce are sau de ce nu mai sta prea mult cu tine! Sigur cred ca are un motiv! Incearca sa discuti cu mai multi prieteni apropiati lui! Poate unul te ajuta! Succes! Funda?

| Ambrienda a răspuns:

Buna! Am patit si eu asta in urma cu putin timp. Poate trece printr-o perioada grea sau este suparat pe tine din cauza cuiva sau ceva si prefera sa te evite.Ar trebui sa vorbesti cu el face to face si sa il intrebi de ce vrea sa strice o prietenie ce a durat atatia ani dintr-o data.Succes!