| Andutsaa a întrebat:

Deci nu stiu ce sa mai fac, va rog sa ma ajutati cu un sfat crying. M-am certat cu cel mai bun prieten, de fapt, era mai mult decat atat crying si chiar nu stiu ce ce sa mai fac.Totu' a inceput de la o gluma, o gluma nesarata si uitati unde s-a ajuns.Eu am spus ca "suntem in conflict" iar el m-a intrebat "cum putem iesi din asta" si eu nu mi-am dat seama nu stiu ce a fost cu mine si am spus "nu mai putem iesi din asta", iar el acum e suparat pe mine, nu vorbeste cu mine.Nu stiu ce sa fac, degeaba incerc sa vorbesc cu el, nu imi raspunde, il sun si degeaba si sincer deja ma simt chiar aiurea sa il tot stresez si pe mess, si la telefon, nu stiu...chiar nu vreau sa se termine prietenia noastra asa crying, ce sa mai fac, plang de 2 zile, nu pot sa dorm, va rog sa imi dati un sfat in legatura cu astasad. Multumesc mult sad:*!

Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Ii trece, daca a fost gluma ta trimite-i un mesaj cu scuze si spune-i ca astepti un semn de la el cand ii trece si lui, si ca ti-ar parea rau sa pierzi un prieten pentru atata lucru. Mesajul il va citi sigur. Apoi e randul lui, nu mai faci nimic.

12 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Pai daca nu e suparat atunci mai ai rabdare sa uitati momentul neplacut si asta e.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Daca il cunosteai asa bine cum crezi nu ajungeai in dilema actuala, nu-i asa? Asculta primul meu sfat, n-ai decat de castigat: un mesaj nu prea lung cu scuze politicoase, explicatii si intentii, dupa care el trebuie sa faca urmatorul pas. Nu stiu despre ce e vorba si ce simte el, dar dupa o neintelegere nu e potrivit sa il impingi din spate, lasa-i ragazul necesar ca daca nu e ceva grav nici nu va tine mult.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Ba da s-a intamplat insa s-a rezolvat in maxim doua minute. Problema e pe ce fond se intampla. Ca daca e pe fondul unei prietenii si bune intentii se rezolva instantaneu. Daca insa "scaparea" dezvaluie o parere proasta (la modul care chiar doare ) despre acea persoana sau o intentie neprieteneasca, sau o atitudine care poate rani, atunci problema nu e ce ai spus, ci faptul ca ce ai spus indica ceva grav. Sper ca intelegi ideea.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Cu placere happy Ti-am zis, important e fondul problemei, ca peste o gluma se poate trece. Poate astia mai batrani sunt mai rigizi, dar cu cat esti mai tanar cu atat iti vine si iti trece mai repede big grin

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Spre exemplu: la nervi ii spui ceva dureros care e clar ca te-ai abtinut pana atunci, ii arati ca de fapt tu aveai o parere proasta despre el. Sau faci o gluma care stii ca il deranjeaza, problema nefiind gluma, ci faptul ca ai facut-o ca sa il deranjezi. Intelegi?happy

| Andutsaa explică:

Am uitat sa mentionez, mi-a trimis un sms in care mi-a spus ca nu e suparat, dar nu il cred sad, il cunosc foarte bine sad

| Andutsaa explică:

Este suparat...este foarte suparat.Il cunosc foarte bine sad

| Andutsaa explică:

Cristacheceliute nu ti s-a intamplat niciodata sa spui ceva fara intentie, iar apoi sa regetisad? Stiu ca nu se ajungea aici, dar nu a fost cu intentie sad. Nu vreau sa il mai stresez sincer sad, o sa il las cateva zile in pacesad...

| Andutsaa explică:

Probabil varstele nu se compara...nu stiu ce sa spun...iti multumesc mult pentru sfaturi! sad :*

| Andutsaa explică:

Faza cu fondu' nu prea am inteles'o sincerhee hee...dar...multumesc oricum:*:*

| Andutsaa explică:

Aaaa... da acum inteleg, dar nu ii asa.Chiar nu a fost intentionat si chiar nu m-am abtinut sa spun acel lucru:O, nu aveam nimic de zis si nu am facut gluma doar sa il supar pe el. Pur si simplu' glumeam, chiar nu credeam ca o sa se ajuga aicicrying!

| KidDo_4008 a răspuns:

Da-i un ragaz de 2-3 zile si pe urma incearca sa ii vorbesti calm happy
probabil ca acum e inca foarte suparat pe tine happy... nu il mai stresa atat tongue. daca sunteti prietenii buni va veti impaca. ai rabdare happy
succes :*