| LAdyAntebellum a întrebat:

Problema mea este ca imi e greu sa vorbesc cu baietii.
Multi ma considera frumoasa si cand se baga in seama cu mine incerc sa trec peste timiditate si sa vorbesc cu ei, dar nu stiu cum, despre ce.

Niste sfaturi, va rog.

Răspuns Câştigător
| AlexandraMoldovan18 a răspuns:

Pai in primul rand ii saluti, ii intrebi ce fac, pe urma incepi sa discuti cu el despre chestiile care va plac sau ii place ( asta se intreaba ) si sa stii ca poti sa ii arati baiatului ceea ce iti place, de exemplu cand treci pe langa ceva ( cu el sa fi ) zici : vai ce dragut/a e ( nu stiu ceva de genu ), ei isi dau seama si dupa anumite semne ( pe care inca nu le-am descoperit pe toate ). Si sa ii zici ca iti place ceva la el si ca iti place sa iti petreci timpul cu el. Pe urma vezi tu. BaFTA

2 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Despre ce? Despre orice se poate vorbi atata vreme cat persoanei din fata ta ii face placere sa vorbeasca cu tine. Poti vorbi despre filme,haine, petreceri,prieteni, scoala, profesori, carti, muzica, chiar despre vreme.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii tu insati!
Nu iti trebuie anumite subiecte de conversatie, pur si simplu, totul vine de la sine. O conversatie banala se poate transforma intr-una serioasa.
Nu trebuie sa incerci sa pari altfel de cum esti. Daca vei fi "naturala", sunt sigura ca te vei simti in largul tau intr-o conversatie iar timiditatea va incepe sa dispara.big grin