| Korry3467 a întrebat:

Problemea mea este urmatoarea: sunt la liceu si am un baiat care vrea sa fie impreuna cu mine (eu nu vreau deloc) si i-am explicat ca nu putem fi impreuna si el tot incearca sa fie cu mine. Vreau sa-l fac sa intealaga ca nu-l plac deloc si nu vreau sa fiu cu el.Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| betty678 a răspuns:

Draga mea, eu zic sa incerci putin cel putin 5 zile si apoi sa ii spui ca nu merge ca nu vezi nimic care sa va faca sa continuati. Este obsedat daca face asta iti zic clar! Prietena mea se confrunta cu acelasi lucru si asa a facut iar baiatul nu i-a mai zis nimic. Sper sa iti reuseasca. Te pup.

3 răspunsuri:
| PsychologistT a răspuns:

Zi-i clar motivele tale, de ce nu-ti doresti. Spune-i ca nu e genul de baiat care se potriveste cu ceea ce vrei tu.
Daca nu functioneaza, la un moment dat o sa renunte singur.

| Korry3467 explică (pentru PsychologistT):

Am incercat si asta!

| PsychologistT a răspuns (pentru Korry3467):

Nu o sa continue la nesfarsit, va renunta, dar nu cred ca asa usor.