| ElenaMihai0000 a întrebat:

Buna TPU:* pur si simplu m-am gandit sa cer parerea si altora. Cine greseste?
am 14 ani iar celelate doua prietene ale mele Diana si Alexandra la fel, suntem colege de mici iar cu Diana sunt cea mai buna prierena
Problema este ca intre noi doua a cam intervenit Alexandra si nea cam separat furand-o intru-un fel pe Diana de langa mine, am observat asta in primul rand prin faptul ca au inceput sa aiba unele activitati fara mine...
Noi toate suntem foarte bune prietene si totusi nu inteleg motivul pentru care ar face asta?
Daca aveti vreo parere as fi bucuroasa sa o ascult!

3 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Nu poti fi prietena la fel de buna si cu Alexandra?
E dreptul fiecaruia sa-si aleaga prietenii si modul cum isi petrec timpul liber.

| CatelusaCuParulCret a răspuns:

Vad ca v-ati uitat prea mult la Violetta...
Prietenia nu merge asa. Nu a furat-o de langa tine, pur si simplu Diana a ales sa petreaca mai mult timp si cu cealalta. Nu are cum sa ti-o fure daca iti este prietena, dar poate sa petreaca mai mult timp cu ea.
Stiu ca voua va plac dramele astea de copii mici unde se fura prietenii si d-asta, dar acum chiar nu e cazul.

| nlko a răspuns:

Buna!
Daca iti e cea mai buna prietena, nu are cum sa fie furata.
Poate ca ar fi cel mai bine sa vorbesti cu ele, eu asa as face... e mult mai simplu sa intrebi, decat sa iti imaginezi tot felul de povesti.
Bafta!