| Annouka a întrebat:

Recent am facut o serie de boacane iar acum 2 zile am intrecut limita iar mama drept ca pedeapsa m-a tuns. Nu m-a tuns 0 dar a luat o foarfeca si mi-a taiat parul. Sunt fata (am 12 ani) si aveam parul cam putin mai jos de umeri iar acum il am foarte, foarte scurt... Am incercat sa-i fac niste frizuri sau ceva dar e prea scurt! Mai am 2 luni si incepe scoala si mi-e tare frica sa nu imi creasca parul deoarece o sa rada copiii de mine... Imi puteti spune ce as putea sa fac? Daca imi va creste parul sau sa fac cumva sa fie mai lung?

Răspuns Câştigător
| Alexandru64754 a răspuns:

Cam dură pedeapsa pe care ți-a dat-o nu prea e ok, in 2 luni cred că o să îți crească 3/4 cm părul creste 1-1.5 cm pe luna și de ras nu cred că o să râdă nimeni daca îți aranjezi parul că fetele cu părul scurt, caută niște tutoriale pe YouTube

| Annouka explică (pentru Alexandru64754):

In clasa a 5 a copiii radeau de fete ca nu purtau cercei de asta mie destul de frica. In a 6 a ce o sa faca?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Annouka):

In a 6-a si a 7-a vor fi si mai fraieri, probabil. Abia in clasa a 8-a devine frumoasa scoala, dpdv al colectivului.
Cat despre mama ta: ar merita sa o reclami la protectia copilului, sau macar sa o tunzi la fel, in somn.

| Alexandru64754 a răspuns (pentru Annouka):

Daca o sa râdă de tine nu-i bagă în seamă, o să râdă maxim o săptămână și după trece hazul pur și simplu nu-i bagă în seamă.

9 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Asa părinți sa tot n-ai.

| Bondarel99 a răspuns:

Cu orice tratamente din lume, parul creste maxim 1, 5 cm pe luna.
Ia-ti sampon de cal, asta ar trebui sa te ajute putin.

Si mamei tale ii recomand sa isi faca o programare la psihiatru.

| mihai69 a răspuns:

N-ai ce face ca să crească în trei luni, dar poți adopta una dintre noile frizuri, cu o parte a capului cu părul tuns periuță (foarte, foarte scurt), și restul cam ca o coamă.
Uite aici niște idei: http://www.styleinterest.com/short-haircuts-for-women/

| Andreeush a răspuns:

Nu ai ce să faci decât să aștepți să îți crească părul.
Pe viitor fii mai cuminte altfel mama ta cu siguranță te va pedepsi.

| amandaflory a răspuns:

Wow ce pedeapsa dureroasa, cum putea mama ta sa iti faca asa ceva? ce trist, ce ai facut asa grav? eu nu sunt sigura ca are voie sa faca asa ceva. parul creste dar este umilitora pedeapsa. ce puteai sa faci sa meriti asa grav ):

| Annouka explică (pentru amandaflory):

Hm, numai conteaza oricum acum. Faptul e expirat. Mi-a crescut parul, nu mult dar totusi. Am cum sa mi l fac in ogramada de stiluri. Il am pixie. (: