| RuiTheCui a întrebat:

Buna TPU,

Recent am primit un proiect la mate in care trebuie cumva sa multiplicam niste bani. Suntem 5 grupe in total si fiecare grupa a primit de la profesoara 10 lei. Pana in 2 saptamani dupa vacanta de iarna trebuie sa facem ceva cu banii aceia, profesoara a spus ca e ok si daca ajungem cu mai putin de 10 lei. Totusi, nu stiu ce sa fac pentru a face bani. Are cineva o idee legala?

(Nu stiu daca am ales categoria corecta)

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cumpărați 2 kg de mere și le vindeți profei cu 20 lei după ce puneți o eticheta bio pe ele.

| dullcat a răspuns:

Ce proiect mai este si asta? laughing Daca era educatie antreprenoriala mai intelegeam, dar la mate? Puteti cumpara ingrediente si faceti biscuiti cu tematica de Craciun, dupa care ii vindeti. Spor.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Cumpărați de exemplu suc la promoție, cu 2 sticle până în 10 lei, apoi desfaceți ambalajul de promoție și vindeți fiecare sticlă individual. Așa se poate face cu orice produse din supermarket care sunt la promoție, mai mult sau egal cu 2 produse la pachet, apoi vindeți separat fiecare pachet.