| anonim_4396 a întrebat:

Revin aici cu o intrebare pentru voi. Recent(mai exact 4 zile) m-am cuplat cu un baiat in vârsta de 13 ani. Eu am 14. Înainte sa fim impreuna, statea cu mine, s-a rugat de colegul meu de banca 2 săptămâni sa se mute cu altcineva ca sa stea el cu mine,imi dadea mesaje,ma chema afara. Dupa in prima zi am stat normal, ma tot zapacea sa facem poze, cont de Instagram special pentru noi etc. Dupa, in următoarele 2 zile a început sa fie distant, abia daca mai scoteam 2 vorbe in banca. Tin sa menționez ca in astea 4 zile si chiar si dinainte noi nici macar nu ne-am luat in brate,nici nu mai zic de pupat. Si inca un detaliu...el are o prietena fff buna,la care de duce in fiecare zi la ea la clasa,se iau in brate(el nu stie ca eu stiu chestia asta,vorbește mai mereu cu ea,etc) prima data cand m-a chemat afara am refuzat intr-un mod frumos,ca sa nu par ușuratică. Credeți ca daca il invit undeva in afara scolii ne vom apropria mai mult? Chiar nu stiu ce sa fac. Si poate ca multi dintre voi vor spune ca grăbesc lucrurile. Nu, nu fac asta. Ci doar vreau sa petrec putin mai mult timp cu el având in vedere ca prietena lui cea mai buna face toate astea. As vrea un sfat, o parere, orice. Multumesc ca ati citit pana aici.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Voi la 13-14 ani deja v-ati cuplat?
Unde dumnezue sunt parintii aia ai vostrii, sa va supravegheze?
Nu crezi ca ar trebui sa mai cresteti ca sa ajungeti la "cuplat"?

| Plato a răspuns:

Sfatul meu e sa iti vezi de scoala. Parerea mea e ca jocurile de-a relatia sunt penibile.

| Lioana a răspuns:

Faptul ca s-a pus cu tine in banca si v-ati facut poze impreuna nu inseamna ca "v-ati cuplat". I-a placut putin probabil de tine dar a observat ca nu esti asa cum ar vrea el si i-a scazut entuziasmul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Viseaza in continuare la posterele cu Justin Bieber si lasa relatiile.

| Mynameis93 a răspuns:

Sigur a văzut că eşti super distantă față de el şi a renunțat. Discută cu el despre asta,cheama-l afară,la un suc, o cofetărie, ceva, ia-l în brațe, vorbeşte despre problemele lui. Sper că te-am ajutat. Fundă? Xoxo