| loatzi90 a întrebat:

Buna TPU Salut am 17 ani sunt din Beius am o mica problema crying( eu am niste defecte...sad (probleme de sanatate)straight face eu cand am fost mic 2 ani eram foarte bolnavior sad si am mers la spital si atunci nu erasera medicul de familie de servici era in concediu crying( si era alta mai proasta straight face care in loc sa-mi dea tratament mai bun pentru organism mi-a dat ceva si mai tare sad normal trebuia sa iau antibiotic si ampicilina dar mi-a dat ceva mai tare (caminicina) sad si pina la urma m-am revenit dar dupa un anumit timp tratamentul asta tare mi-a afectat auzul cu 30 %crying( straight facesad si apoi am descoperit si am fost la Cluj Napoca sa-mi faca niste aparate auditive sad si acum le port si vreau sa va spun ca lumea din jurul meu rade de mine de exeamplu is la scoala am niste elevi asa de prosti isi bat joc de mine rade de mine si nu ma lasa in pace de cand am intrat in clasa a 9 ei mi-a pus porecla Aparatu sad si chiar nu-mi place ce fac cu mine si cateva fete imi spune asa crying( nu am avut o prietena pina acum tot am incercat dar daca m-a vazut asa zicea ca ce am si tot felul de chesti sad pina la urma a renuntat nu stiu ce o sa fie cu mine sadsadsad ce trebuie sa fac? Va rog ajutati-ma dau fund happy:X:*

8 răspunsuri:
| AnaMaria1453 a răspuns:

Buna...vreau sa stii in primul rand ca eu am 1000 si 100 de defecte. cele mai groaznice sunt ca :am aparat dentar dar ce folos ca nu mi se vad dintii. cand vorbesc casc sau rad nu se vad si la inceput lumea credea ca nu am dinti. sunt f laba si mi se vad toate oasele sunt scunda am nasul mare si de cand m-am nascut nu am clavicula lipita si se vede ca si cum ar iesi osul prin piele( nu pot purta decolteuri sau maieuri fara un lant sau o esarfa sa o acopere). insa m-am obisnuit si de fiecare data cand cineva radea de mine ca am aparat dentar imi ziceau,, sarma in dinti'' si eu ma suparam. apoi le expplicam ca eu nu am nicio vina ca por asa si ca am fost operata ca nu imi ieseau dintii si tot ce am patit apoi cu totii au inteles prin ce am trecut si ca nu au de ce sa rada si daca cineva ma mai jigneste in acest mod eu ma prefac ca nu-mi pasa si le spun ca nu e vina mea. oricum eu m-am obisnuit cu defectele mele si daca ar fi ca cineva sa ma iubeasca cu adevarat ar fi pentru ce sunt nu pentru cum arat. o sa gasesti fata potrivita care o sa te iubeasca asa cum esti si nu o sa te schimbe.,, asta-s eu, cine ma place ma place, mama altu' nu mai face happy laughing''

| loatzi90 explică (pentru AnaMaria1453):

Da este adevarat dar asta e sufar din cauza unor prosti sad crying( da vreau sa imi gasesc o prietena care sa aiba grija de mine sa ma iubesca cu adevarat care nu se ma insele si sa fie o c***a scuze expresia happy ca eu de obicei stau doar cu bunici mei sad tati sta in alta casa eu doar cu buniciwinkinghappy si is prea batrini crying( mami cu tati s-a despartit aproape de 2 ani (divortat) asa ca imi este ft greu sadsad

| AnaMaria1453 a răspuns:

Ti-am mai spus... nu trebuie sa iti faci griji in privinta aparatului. si nu ii poti numi prieteni pe cei care rad de tine degeaba nici macar sa nu ii bagi in seama daca iti zic cum spui tu : aparatu tu fate ca nu auzi, strambate la ei sau pur si simplu gasestele si tu un defect de care sa razi sau chiar uitate la ei si spune : ceri cultura de la ( cum il cheama). si despre prietena. dragostea doare. la inceput e buna dar mai apoi te omoara. crede-ma eu am suferit f mult din dragoste si mi-am facut-o cu mana mea. ma gandeam mereu:uite cum sunt, normal ca nu ma vrea! dar acum gandesc altfel: de ce sa vreau acum un prieten, pentru ce,, sa sufar mai mult?! si oricum, chiar daca acum nu am pe nimeni, doar nu o sa mor singura, o sa ma casatoresc si eu pana la urma! si o sa gasesti tu o fata care sa te placa dar tine minte: daca o fata vine la tine si te place nu fi si tu ca aia si ii gasi imediat un defect. accepta pe oricine in fond, pana la urma tot te indragostesti, conteaza sa nu traiesti o iubire neimpartasita... a si sa nu iti faci griji in privinta parintilor, poate nu s-au inteles si nu au mai vrut sa fie impreuna. daca ai posibilitate, viziteaza-i din cand in cand si apreciaza faptul ca bunicii tai te cresc chiar daca mai sunt in putere. si fi si tu mai tupeist, nu iti spune nimeni sa te bati dar poti fi mai rautacios si sa comentezi mai des la adresa alora rai. sper ca te-am ajutat funda?

| Maximamspusiara a răspuns:

In primul si primul rand asemenea lucruri nu trebuie sa te supere, se iau de tine deoarece esti prea moale, fricos, crede-ma ca daca bagi umpica spaima in ei nici pas nu au curaj sa iti zica, aici tot depinde de orgoliul tau ca sa nu te ia toata lumea la **** cum s-ar spune, scuze de limbaj. Si faza cu prietena, crede-ma ca nu are rost sa iti faci probleme de asta, important este sa reusesti tu in viata, lucrurile frumoase atunci vin.

| loatzi90 explică (pentru Maximamspusiara):

Pai da ai dreptate sunt eu mai moale si mai fricos dar nu-mi place sa ma bat sau sa ma cert cu ei ca daca ma loveste peste cap si ma loveste peste aparat are ce sa plateasca asa ca mai bine stau bland decat sami creiez problemewinkingsad crying( alti radeau de mine ca nu am avut o prietena niciodata si ma face prost si in toate felurile sadwinking dar... asta e sufar din cauza unor prosti care nu au macar bunu simt :yawn:-J

| Maximamspusiara a răspuns:

Inteleg ca nu iti place sa te bati, dar daca nu ai si tu umpica tupeu ii foarte nasol. Si nu incerca sa le faci tuturor pe plac, adica sa iei suc, de mancare(la colegi tai) atunci o sa fie prieteni cu tine numa din cauza asta si decat asa mai bine...

| loatzi90 explică (pentru Maximamspusiara):

Pai nu le-am cumparat niciodata nimica si nu le-am dat nimica dar nu stiu ce au cu mine ca imi face una ca asta sadcrying( nu mai suport si rade de mine ca nu am avut prietena niciodata :yawn dar imi este foarte greu ca parintii mei sunt divortati aproape de 2 ani si stau doar cu bunici ca tati sta la casa lui parinteasca eu stau cu el si imi e ft greu mai ales ca sunt in starea asta sad crying( as vrea sa am o prietena care sa ma iubeasca sa nu fie c***a sa mearga cu altu sa ma iubeasca cu adevarat si care sa inteleaga problemele mele sad...sad

| loatzi90 explică (pentru Maximamspusiara):

Da este adevarat dar asta e sufar din cauza unor prosti ( da vreau sa imi gasesc o prietena care sa aiba grija de mine sa ma iubesca cu adevarat care nu se ma insele si sa fie o c***a scuze expresia ca eu de obicei stau doar cu bunici mei tati sta in alta casa eu doar cu bunici si is prea batrini ( mami cu tati s-a despartit aproape de 2 ani (divortat) asa ca imi este ft greu si mi-as dori o fata serioasa buna la suflet happylove struck