| Dianananahalfpastee a întrebat:

Saptamana asta am inceput sa port sutien la scoala, dar cum fetele nu erau obisnuite cu mine asa, au tot pus intrebari de genul "cum poti sa vi cu el la scoala" sau "pentru ce porti sutien? " sau tot felul. Nu stiu cum sa zic, dar ma simt rusinata, adica nu sunt singura care poarta sutien din clasa... Cum sa fac sa "scap" de intrebarile astea care nu-si au rostul si sa nu se mai "minuneze" fetele alea din clasa mea?

7 răspunsuri:
| kitishor a răspuns:

Nu cred ca ai mai mult de 11 ani straight face gandesti ca o fetita de mai putin de 7 care vrea si ea sa fie ca mama ei, ca fetele mari, sa poarte si ea sutien.
la tampoane faci la fel? straight face

| Dianananahalfpastee explică (pentru kitishor):

Draga mea (cred ca esti fata), am 13 ani jumate. Nu te mai baga unde nu-ti fierbe oala.

| Dianananahalfpastee explică:

Mersi de raspunsuri happy raman datoare

| AIPS a răspuns:

Pai nu trebuie sa-ti fie rusine, incearca sa le ignori sau daca nu poti, spune-le ceva de genu`
"Nu te intereaseaza,oricum esti mai urata ca mine"
"Tu vorbesti,uita-te la tine haha"
"Da, da sunt satula de chestiile astea, aud mereu niste cotofane care tot spun blablabla si bla bla bla"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt invidioase cel mai probabil. Spune-le si tu asa: "Port ca am ce baga in el. Altceva?" Si nu te ingrijora din cauza asta. E absurd ce fac ele.

| Sweetyy44 a răspuns:

Pai chiar e necesar sa vii cu el la scoala? Sau te poti descurca si fara el? Gandeste-te la asta si daca crezi ca este chiar necesar atunci colegele tole sunt invidioase ca nu poarta si ele sutien! Oricum sfat : daca esti inca mica si porti de acum sutien cand vei ajunge la 30 ani sînii tai vor fii lăsați rău! Asa ca mai bine nu incepe sa porti sutien cand nu e vremea! SUCCES!

| AlwaysInloved a răspuns:

Acum eu... sa nu credeti ca am ceva impotriva sutienelor, dar hai sa fim seriosi.o copila de 13-15 ani ce tine in sutien? scuza-ma, Diana dar nu stiu cati ani, dar asa cum te exprimi in intrebarea ta nu cred ca ai mai mult. asa cum mai spunea cineva tot aici, nu e bine sa porti sutien inainte sa fie necesar. fara nici o ofensa, dar spun si eu din experienta>prietena mea, cand avea 16 ani, desi avea ce pune in sutien, nu purta, si acum la 19 ani, deocamdata nu prea vrea sa auda de el. Spune ca se simte mai libera