| Munteanu_Diana_1991 a întrebat:

Heeei! Am 13 ani, iar mama nu ma lasa sa port sutien cu burete, la scoala ma simt nasol deoarece toate fetele de la mine din clasa poarta sutien cu burete.Cum sa-i spun mamei incat sa imi cumpere si cat mai subtil? Ar trebuii sa-i spun sau sa stau sa mai cresc pentru sutien cu burete?

Răspuns Câştigător
| Mihailescuioana29 a răspuns:

Incearca sa o convingi cumva, nu stiu cum ca nu o cunosc pe mama ta. Doar vreau sa iti spun, ca asa cum spun si altii in raspunsuri, nu este prea sanatos sa porti sutien cu sarma. Si eu port fiindca nu sunt foarte dotata din acest punct de vedere desi sunt mai mareeee ca tine, dar intotdeauna ii scot sarma afara, nu o suport si nu vreau sa imi fac rau singura.

7 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Nu e sănătos să porţi sutien cu burete la nicio vârstă, fiindcă ăla automat are şi sârmă şi strânge prea tare, deşi majoritatea se obişnuiesc cu senzaţia din dragoste pentru modă.

| SorinTudor a răspuns:

Poate mama ta stie mai bine ce iti trebuie si sa iti iei un sutien numa ca e la moda printr-e colegi nu se merita decat daca ai neaparata nevoie de el, la 13 ani nu cred ca esti asa dezvoltata sa porti un sutien cu burete.

Răspuns utilizator avertizat
| Allylly a răspuns:

Eu zic să mai aștepți încă un an, ești prea micuță pentru sutien cu "push-up", happy

| deea200574 a răspuns:

Lasa-ti colege sa poarte sutien cu burete, stai linistita, o sa vezi ca in cativa ani o sa aiba sanii lasati! Daca vrei, poarta bustiera cu burete, o sa vezi ca o sa te simti mai comod si sanii tai o sa aiba o forma foarte frumoasa happy